Naamiaisiin aion pukeutua vangiksi. Musta-valko-raidallinen asu tietysti, mutta mitäs muuta rekvisiittaa keksisin? Ajattelin jotain kivaa rekvisiittaa kuten käsirautoja ;) Nainen olen.
Vangin asu? naamiaiset
6
3098
Vastaukset
- miten niin?
Etköhän nyt sekoita vangit erotuomareihin. Mistä lähtien vangit ovat pukeutuneet musta-valko-raidallisiin asuihin? Niin paitsi ehkä sarjakuvissa.
Vankina kulkisit yksivärisissä vaatteissa esim. oranssissa, harmaassa, sinisessä.
Mutta ihan miten vaan... Vangeilla ei ole mitään, mutta jos haluat jatkaa sarjakuvateemalla, niin pallo kettingin päähän ja kettinki jalkaan kiinni.- ap.
Kyllä ainakin sanoilla 'vanki' ja 'prisoner' googlettamalla tulee aika vahvasti mustavalkopainotteista asua. Tietenkään oikeasti vangeilla ei nykyään ole sellaisia, vaan nimenomaan niitä oransseja haalareita ym. Mutta nyt ehkä haetaankin enemmän tunnistettavuutta ja sarjakuvameininkiä kuin aitoa vankeilua.
http://www.punanaamio.fi/galleria/naamiaispuvut/3909A.jpg
http://www.uweb.ucsb.edu/~lindsey_bramell/prisoner.jpg
http://images.buycostumes.com/mgen/merchandiser/21452.jpg
Pallo jalassa oli kiva idea!
- rintapieleen
Jos ei asussa ole valmiina, niin rintapieleen tietysti pitää tehdä kankainen numerolaatta. Helpointa sellainen on tehdä itse ompelukoneella (tiheällä siksakilla ompelee kangaspalaan jotkut numerot) tai vaikka sitten ihan käsinkin kangastussia apuna käyttäen.
- Vogue
Mulla olis villi ehdotus: mä yrittäisin ettiä jotain aika ihonmyötästä (ainaki jos muodot sallii) oranssia haalaripukua (joo-o, kyseessä 80-luvulta peräisin oleva jumpsuit), jonka pitäisin ihan simplenä, MUTTA: selkään vaik mustalla maalilla joku päätön pitkä numerosarja. Ja sit meikit: jotku tosi rajut tummat silmät, ja hiukset huomaamattomasti ponnarille tai muuten vaan simplesti, mut KIINNI. Hauskoja kemuja!
- vinkkini
Jos haluat olla vähän "tuhmempi" vanki niin voithan laittaa käteesi vaikka käsiraudat joissa on valkoista pörröä. Muuta rekvisiittaa voisi olla sellainen "nimilappu" joita pidetään vankila kuvissa.
http://stewthornley.net/hthornley_pow.jpg
Muutenkin vähän karski olemus, voi laittaa vaikka sellaisen parin päivän tatuoinnin, laastarin tms.
Meikissä tietysti kelpaa tummat suttusilmät tai sitten kissansilmät, niin voisit olla vankilan kuningatar. Hiuksissa suosittelen avonaisuutta, vähän pörrötät niitä. Toivottavasti on hauskat juhlat! - vinkit
punanaamiosta saa hienoja arpia semi halvalla ni voi pistää vaik sellasen johonki kohtaa naamaa tai kättä ja jos haluut ns söpömpää ja seksikäst ni pörrötä tai kiharra hiukset ihon myötäset vaatteet ja hattu päähän ja teko ripset push-upit ja mustat korkkarit
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1194379- 1533712
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1033486Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia392839- 1321768
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta381582Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk181228Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191194Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221154Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421140