Sudit

Mitkä olisi laadukkaita, mutta halpoja meikkisuteja? kannattaako esimerkiksi hm suteja ostaa?
7554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vaikea yhdistelmä tuo laadukas ja halpa:P Itse en lähtisi HM suteja ostamaan. Kun ostat kalliin (n40e.) sudin, niin saat luonnonkarvaa olevan, erittäin pehmeän ja todella kestävän sudin jota voit aina vain pestä ja käyttää ja taas pestä ja käyttää. Laadukkaalla sudilla esim. poskipuna levittyy pehmeän tasaisesti. Clarins ja Joe Blascon sudit ovat mielestäni erittäin hyviä. Halvat sudit ovat kovia ja niistä irtoaa karva herkästi. Mutta jos ehdottomasti haluat ostaa halvempaa, suosittelen Duroy merkkisiä suteja, siellä on hyvä hinta/laatu suhde. Näitä saa esim. stockkalta ja sokoksista.

Äänestä
  • olisikohan lumenen sudit hyviä?

    Äänestä

  • johannasalo1 kirjoitti:

    olisikohan lumenen sudit hyviä?

    Eihän Lumenellä mitään meikkivälineitä oo!!! HAH

    Äänestä

  • johannasalo1 kirjoitti:

    olisikohan lumenen sudit hyviä?

    Kyllähän se lumenekin tekee niitä meikkisiveltimiä, vaikka joku tuossa alempana kovasti vastaan väittää. En ole itse niitä kokeillut, näyttävät kyllä ihan laadukkailta mutta en tiedä sen enempää. Duroy olis varmaan sulle paras valinta. Poskipunasiveltimen olen hankkinut clarinsilta mutta Duroylla on ainakin hyviä luomivärisiveltimiä.

    Äänestä

duroy on tosi laadukkaita ammattikäyttöön asti. jotkin kalliimpia kuin toiset mutta kestää hyvin

Äänestä
  • pitänee varmaan kokeilla noita duroyn :) kiitos

    Äänestä

  • johannasalo1 kirjoitti:

    pitänee varmaan kokeilla noita duroyn :) kiitos

    sudit on valmistanut juuri duroy. En kyllä ole
    aivan varma, mutta huju on asiasta, joten niiden laatu lienee sama. Itse ostin Lidlistä joku aika sitten edullisen sivellinpakkauksen, käärönahkapakkaus, johon siveltimet voi laittaa järjestykseen. Ne on olleet kyllä hintaansa nähden loistavia! Karvoja ei irtoa ja on kestänyt sappuavesipesunkin. Maksoi muutaman euron ja ovat olleet päivittäisessä käytössä. Mukana oli kaikki tärkeimmät sudit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


johannasalo1 kirjoitti:

Mitkä olisi laadukkaita, mutta halpoja meikkisuteja? kannattaako esimerkiksi hm suteja ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu