Kuvaile EI-katseen

Miehet, kuvailkaa millaisen naisen kanssa ette ikinä kehtaisi näyttäytyä julkisesti

Ulkonäköpuoleen kai se painottuu eli ne piirteet, vaatetus jne jotka sanoo sinulle mies, että "ei kiitos"

ja perustelut mukaan, koska joku kuitenkin vääntää täällä että "luonne on se kaikkein tärkein"
8441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No semmosen venäläisen huoran näköisen.

Äänestä
  • eli et halua siis meikattua, korkokengillä kävelevää, kauniit tuuheat hiuksensa vapaana pitävää naista, joka on itsevarma ja tietoinen siitä että on Nainen?

    Äänestä

  • ))))))))) kirjoitti:

    eli et halua siis meikattua, korkokengillä kävelevää, kauniit tuuheat hiuksensa vapaana pitävää naista, joka on itsevarma ja tietoinen siitä että on Nainen?

    Välttämättä itsevarma.
    Meikatakin voi eri tavalla, joko tyylillä tai sitten vähemmän tyylillä, jota mm. huorat harrastavat. Heistäkään ei aina mene takuuseen, että ovat naisia, näin on moni suomimies joutunut häpeäkseen totemaan...
    Eikö kuvittelisi, että tietoinen itsensä korostaminen runsain meikein jne. on juuri epäsevarmuutta eikä itsevarmuutta?
    Voi pojat, pojat, teillä on vielä paljon oppimista naisista...

    Äänestä

Nainen, joka kävelee ostoshelvetissä pyöräilykypärä päässä. Siinä ei auta luonne, vaikka nainen olisi äiti Teresa.

Äänestä
  • Ehkä näky on parempi kuin olisi ilman kypärää?

    Äänestä

  • sauvakävely tökkimillä ihmistungoksessa

    Äänestä

...lähteä julkisille paikoille erittäin lihavan naisen kanssa, sitä on varmaan ajan myötä niin tottunut edustusmitoissa olevaan.

Tuulipuku ja verkkarit on sen sortin asusteet, että ei niitä ole tarkoittu pidettäväksi julkisillä paikoilla. Tulee mieleen, kun näkee jossakin isomman kaupungin keskustassa tuulipukuisen naisen, että eikö tuolla ole varaa kunnollisiin vaatteisiin.

Äänestä

kenen kanssa en kehtaisi näyttäytyä julkisesti. Sellaisia on taas paljon kenen kanssa en haluaisi lähempää tuttavuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kestävä; kirjoitti:

Miehet, kuvailkaa millaisen naisen kanssa ette ikinä kehtaisi näyttäytyä julkisesti

Ulkonäköpuoleen kai se painottuu eli ne piirteet, vaatetus jne jotka sanoo sinulle mies, että "ei kiitos"

ja perustelut mukaan, koska joku kuitenkin vääntää täällä että "luonne on se kaikkein tärkein"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu