Olen 22v miehen alku ja nainen täytyisi saada pikapuoliin, en hirveästi käy baareissa, nyt ajattelin mennä viikonloppuna jos saan kaverin!!! Jos löydän hyvännäköisen naisen miten siihen kannattaa lähestyä ja mistä puhua??? Olen hieman ujo ja vähän arka naisten suhteen, en ole ikinä seurustellut saati ollut sänkyhommissa!!! Miten sanoa jos nainen haluaa seksiä ja minä en vielä, olen sitten valmis kun ollaan seurusteltu vähän aikaa!!! Tai tulevatko naiset yleensä kysymään että lähdetkö panemaan! =) Koska olisitte itse valmis seksiin??? Ensi treffeillä vai muutaman tapaamisen jälkeen??? Nyt hieman apua!!! Niin ja mahtaako naiset tykätä jos on pieni pömppömaha ja karvoja vartalossa enemmän kuin toisilla!!! (pitäisi hieman varmaan leikata, mut sehän kasvaa takasin samantien!!!) =( Help me!!!
Naisen haku Baarista
Miten ja millai???
102986
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos löydän hyvännäköisen naisen miten siihen kannattaa lähestyä ja mistä puhua???
Aivan sama, mitä puhut: jos olet komea, nainen haluaa panna sinua. Jos et ole, nainen ei halua.
"Miten sanoa jos nainen haluaa seksiä ja minä en vielä, olen sitten valmis kun ollaan seurusteltu vähän aikaa!!!"
Ei mitään, sillä nainen ei halua.
"Tai tulevatko naiset yleensä kysymään että lähdetkö panemaan! =)"
Eivät tule
"Niin ja mahtaako naiset tykätä jos on pieni pömppömaha ja karvoja vartalossa enemmän kuin toisilla!!!"
Humalaiselle baarilutkalle karvat paljastuvat niin myöhään, että hän ei voi tehdä asialle mitään. Pömppömaha paljastuu jo aiemmin.
Siinäpä kaveri laittoi tosiasiat nippuun kerrasta. Noin se menee 98% tapauksista. Kyllä se ulkonen habitus puhuu enemmän kuin mitkään Pah iskulauseet!
Marraskuussa minulla oli samantyylinen ongelma. Tilannetta pohdittiin tällä palstalla ja sinne ilmestyi ainakin minua auttavia kommentteja. Hyödynnä niitä siis soveltuvin osin.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000093
- Pointtina on, että älä mieti liikaa kun näät mielenkintoisen naisen. Mitä enemmän mietit hyvää aloitusta niin sitä enemmän ujous saa valtaa (=epävarmuutta, värinää ja tärinää :-). Lähesty siis heti.
- Koska olet suht. kokematon tässä lihamyllyssä mielestäni voisit mennä vähän "kukasta kukkaan" asenteella. Pyri tutustumaan illanaikana noin viiteen naiseen jonka jälkeen pystyt muodostamaan paremman käsityksen "tarjonnasta". Ensinmäiset kontaktisi menevät todennäköisesti pahasti karille mutta älä anna periksi. Muutaman harjoittelukerran jälkeen tajuat: naisetkin ovat ihmisiä ja he vielä puhuvat suomea! Unohdat jännittää ja ujous katoaa. Lopulta huomaat nopeasti naisten käytöksestä milloin he ovat sinusta kiinnostuneita ja ennenkaikkea minkätyyppisen naisen seurassa itse viihdyt (haukat vai ns. kiltit tytöt). Eli älä mene sormus kädessä ensinmäisen luo vaan tutustu rennosti ja poistu viiden minuutin sisällä. Voit palata myöhemmin illalla aiheeseen jos hän tuntui kivalta.
- Kohtuullisilla ulkoisilla poikkeavuuksilla ei ole mielestäni mitään väliä (pieni pömppömaha, karvoja??).
Onnea viikonloppuun ja kirjoita tänne ihmeessä After Action Report... ;-)
Toimiva linkki: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000093&posting=22000000030833070
Luin Inbound marraskuussa tuota lisäämässäsi linkissä ollutta ketjua, on mielestäni tän palstan parhaita kirjoitusketjuja. Siinä esiintyi todellakin lukuisia hyviä neuvoja ja oheita (tän ketjun aloittaja huom! :] ).
Linkissä olevat ohjeet auttoivat syksyllä itseäni, lisäksi niitä on tullut luettua jo aiemminkin tietyistä lähteistä.
Olen tajunnut viimeisen puolen vuoden aikana sen, että ei tod. tarvitse olla mikään renttu, että naisten kanssa menestyy, mutta sellainen tietyn kaltainen piirre, jota itse nimitän 'positiiviseksi röyhkeydeksi', on tärkeä. Rohkeaa mutta kohteliasta flirttiä, hymyä, ja juurikin tuota kinokiusaamista. Sitä olen itse jotakuinkin menestyksekkäästi hyödyntänyt.
Ja pistähän alkuperäinen kirjoittaja sitten vklp:n jälkeen tietoa tulemaan, että mikä meni hyvin ja mikä huonosti.
Hyvää viikonloppua!
Hyviä juttuja, ja, kerrankin! lähes asiallista täällä s24:ssa siitä plussat päälle.
inbound ja mikelantselo (vaimikäsenytoli) oikein hyviä ideoita/vinkkejä kiitos, pitää kokeilla käytännössä, samanlaisia kokemuksia on myös täällä, ja paljon. Varsinkin nuo kun selvinpäin.. meikäläinen ku ei oo 3 vuoteen ottanu ni ei oo kyl kolmeen vuoteen juuri naisseuraakaan ollu..
Tässä oli niin hienoa huomata se mitä oon ite ajatellut jonkun aikaa. Kun oon ajatellut jo pitkään et ite jotenkin erottuisin porukasta ku en ole sellanen ku muut miehet, heti koskettelemassa, "vonkaamassa" jne. tätä "rohkeaa ja suoraa" toimintaa, mitä monet naiset tuntuu aina kiroilevan et ku kaikki miehet sellasia.. ni oon ollut sitten kohtelias jne, selvinpäin, en käy suutelee tuosta vaan niiku joku heitti, yms.
Niin eipä se ole tuonut tulosta, ja tuollahan tää mikelantselon mainitsema "naikkonen" jo sen sitten sanoikin mitä ne naiset KUITENKIN sit haluaa, juuri sitä mitä kaikki tekee, mitä oon vältellyt tarkoituksella erottuakseni.. sepä vaan tuntuukin/taitaakin olla niin että pitää vaan miehenä osua siihen oikeaan paikkaan oikeaan aikaan, eli painella sillee ja osa ajasta tulee kynsille, joskus natsaa :) Ei unelmavävy-tyylillä, kohteliaasti ja pidättyvästi ja naisen ehdoilla mitään saa..
Ainakaan tuolla "baari" meiningeissä mistä nyt enimmäkeen kyse.
Ihan ensin sanon, että baareista on erittäin vaikea löytää pysyvämpää seuraa. Parisuhteen löytää paljon helpommin esimerkiksi uuden harrastuksen parista.
Lähesty rinta kaarella ja varmin ottein. Älä osoita liikaa kiinnostustasi, vaan ole jopa hieman ilkeä, mutta samalla flirttaavan kiusoitteleva. Ota esim. baaritiskillä äkkiä toisen juoma sano "saat tämän takaisin kun olet johdattanut mut sun pöytääsi". Jos nainen on yhtään kiinnostunut, niin löydät itsesi hänen pöydästään. Pidä kuitenkin mielessä, että 80% todennäköisyydellä satunnaisotannassa yksittäinen nainen ei ole kiinnostunut oikein kenestäkään (on joko varattu, liian "pihi" tai väärää tyyppiä sulle).
Toisaalta, koska olet hieman ujo, niin tuo ei ehkä ole hirveän helppoa. Katsekontakti on helppo ujonkin luoda. Harrasta pientä vilkuilua ja jos nainen vilkuilee takaisin muutenkin kuin kiusaantuneen oloisena, niin jatka tätä hetki ja myöhemmin alat jutella niitä näitä naisen kanssa. Vältä "iskulauseita" - juttele mieluummin mitä syli suuhun tuo. Yritä olla joko hauska tai syvällinen tai - paras vaihtoehto - molempia.
Naiset eivät kyllä juuri kovin suorasukaisesti miehiä yleensä iske, ellei mies sitten satu olemaan kuuluisa rokkitähti tai vastaava.
Jos nainen haluaa seksiä ja sinä et, niin sano suoraan, että "en ole valmis vielä, katsotaan sitten muutamien treffien jälkeen". Mitä sitä suotta kiertelemään - rehellisyys maan perii. Voipa olla niin, että nainen on jopa otettu siitä, että "haluat muutakin kuin seksiä". Osoitat siis seksistä kieltäytymällä olevasi oikeasti kiinnostunut naisesta persoonana ja saat pisteet kotiin. Jos nainen sinut tämän takia dumppaa, niin kiitä onneasi, sillä hän ei ole todellakaan sinulle.
Jotkut naiset tykkää pienistä pömppiksistä ja karvoista, jotkut ei. Ja kokonaisvaltainen olemus on varsinaista ulkonäköä tärkeämpää. Tietyllä karismalla ja "läsnäololla" korvaa paljon ulkonäköä.
Ja eihän ne karvat saman tien sentään kasva? Kai siinä nyt pari päivää ainakin menee, eli jos karvat todella häiritsevät niin ei muuta kuin ahkerasti niitä tuhoamaan. Helpompaa ehkä olisi vaan oppia olemaan sinut niiden kanssa. Naiset yleensä arvostavat sitä, että "on sinut itsensä kanssa". Itsevarmuus on aika tärkeä ominaisuus näissä asioissa.
Kiitos viesteistä, tosiaan mahdollisesti huomenna lauantaina lähdössä Baariin jos saan kaverin jostain! Ihan hyviä juttuja olette laittanut ja toivottavasti mulla on niistä hyötyä! Kiitos!
Ainoo mitä en huomannut tohon ekaan viestiin laittaa että en osaa eikä pahemmin kiinnosta tanssia kenenkään kanssa, mut kaipa sekin jotenkin menee pienessä humalassa! =) Inhosin sitä kun monta vuotta sitten kun olin koulussa ja siellä piti tanssia ja enkä hirveästi vieläkään siitä pidä!!!
Ilmoitan jos jotain erityistä tapahtuu huomenna jos saan sen kaverin lähtemään! =)
Vaikutat aika vihreeltä näissä hommissa.
Joten ei kannata masentua vaikkei ekalla kerralla mitään tapahtuis, tai vaikka saisit vaan paskaa niskaan.
Siitä se lähtee.
Eipä käynyt mitään sen kummempaa flaksii mut täytyy kattoo jos taas joku kerta menisi, jos sitten ois jotain säpinää! =) Kiitos kaikille vastailijoille! =)