hunajahieronta selluliittia vastaan

hunajahieroja

Uskon hunajahieronnan tehokkuuteen selluliittia vastaan. Pakaroita, reisilihaksia hunajalla hieromalla saadaan vilkastettua verenkiertoa tehokkaasti. Yksi kerta ei riittäisi, mutta 5 kertaa 1 kerta viikossa antaisi tulosta. Kannattaisi kokeilla!

5

1880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uteliasssss

      Hierotko ihan "sileällä" hunajalla vai sellaisella, joka on jo alkanut kiteytymään?Eli on siis karkeaa...

      • hunajahieroja

        Hunajahierontaan sopii luomuhunaja, myös paksumpi, kuitenkin sellainen jota pystyy iholle levittämään helposti. Sokerikiteet saattavat raapia ihoa, ei ole hyvä. Hunajalla sivelemisestä ei riitä. Hoitaja taputtelevilla liikkeilla niin sanotusti kiskoo ihoa irti. Hoito saattaa tuntua kivuliaalta, vaikutukset kuitenkin sen verran mukavat, että epämukavuuden kestää. Iho lämpenee ja muuttuu punaiseksi. Vanhat ihosolut poistuvat, aineenvaihdunta paranee.


      • pallo pylly :)
        hunajahieroja kirjoitti:

        Hunajahierontaan sopii luomuhunaja, myös paksumpi, kuitenkin sellainen jota pystyy iholle levittämään helposti. Sokerikiteet saattavat raapia ihoa, ei ole hyvä. Hunajalla sivelemisestä ei riitä. Hoitaja taputtelevilla liikkeilla niin sanotusti kiskoo ihoa irti. Hoito saattaa tuntua kivuliaalta, vaikutukset kuitenkin sen verran mukavat, että epämukavuuden kestää. Iho lämpenee ja muuttuu punaiseksi. Vanhat ihosolut poistuvat, aineenvaihdunta paranee.

        Olen kuullut että kun hunajaa (mitä tahansa hunajaa) hieroo saunassa selluliittiin niin se tehoaa! En tiedä sit kun en oo kokeillu. En oo muistanu koko hunajaa kun olen saunan lämmittänyt :) Pitäisi kokeilla kun seuraavan kerran saunaan menee!


    • on...

      omat kokemukset????

      • tehokkaampaa

        Itse pidän (imu)kuppaamisesta enemmän. Mutta myös hunajalla pystyy nostelemaan ihoa. Se pitää siis tehdä ennen saunaa, saunassa iho ei enää nouse mukana...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      121
      5795
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      477
      1902
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      22
      1276
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1233
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1093
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1005
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      971
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      916
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      59
      885
    10. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      24
      884
    Aihe