byääh..kulta lähti inttiin

Mua todella ärsyttää nämä marisijat. Argh... Sorry nyt, mutta eikö teillä ole muuta elämää?!? Omani aikoinaan lähti ja olin tyytyväinen, kun sain omaa aikaa. Ja aina se sieltä vaan lomalle pääsi ja tuli. Da oikeesti elämässä on niin paljon muutakin, kuin vain se kumppani. Nyt aviovaimona ja yhden lapsen äitinä kiitän siitä omasta ajasta.
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mun kultani (avomieheni) on ollu intissä nyt puoli vuotta ja toinen puoli vielä jäljellä. mulla on nyt omaa aikaa, voin nähdä kavereita ja olla vaan. lomille se pääsee aika hyvin ja osataan nyt arvostaa yhteistä aikaa paljon enemmän. että kyllä intti opettaa, molempia osapuolia! eikä se tosiaan ikuisuutta kestä. naimisiin olis tarkoitus mennä sit jossain vaiheessa intin jälkeen...:)! että tsemppiä vaan kaikille "sotaleskille".

Äänestä

Mitä pahaa siinä jos rakasta ihmistään on tosi ikävä ja on löytänyt sellaisen ihmisen jonka kanssa tuntee olevansa täysin yhtä, jonka kanssa viihtyy eniten, jonka kanssa on kasvanut niin yhteen, että haluisi viettää mahdollisimman paljon aikaa toisen kanssa. Tietty muutakin elämään, ystäviä ja harrastuksiakin on paljon, mutta niitäkin tehnyt yleensä yhdessä! Jos tuntee oman olonsa kaikkein onnellisemmaksi toisen seurassa, niin miksei sen onnen menettämistä sais vähän surra ja ikävöidä.

Äänestä
  • Ei siinä mitään pahaa ole. Kyllä tiedän miltä se tuntuu. Mutta kun ei se asia itkemällä parane. Mars ulos ja kauniista säästä nauttimaan. Eikä sitä minnekään menetä. Se on vain ns. lomalla.
    -> "Jos tuntee oman olonsa kaikkein onnellisemmaksi toisen seurassa, niin miksei sen onnen menettämistä sais vähän surra ja ikävöidä."

    En vain ikinä ole vainut ymmärtää tavallaan turhaa marinaa. Päivä kerrallaan, eikä sitä 6 kk, 9kk tai 12 kk.

    Jos kerron tositarinan tähän vielä. Kaverin kaverin kaveri *Joni* lähti armeijaa ja tyttöystävä jäi suru puserossa odottelemaan. No Joni tuli kuukauden päästä, lantiosta alaspäin halvaantuneena kotiin. Harjoituseirillä sattunut onnettomuus. Joten toivokaa t.ystävät, että he ovat siellä sen ajan kun pitääkin, ja tulevat ehjänä takaisin! Koskaan ei voi tietää...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huoh kirjoitti:

Mua todella ärsyttää nämä marisijat. Argh... Sorry nyt, mutta eikö teillä ole muuta elämää?!? Omani aikoinaan lähti ja olin tyytyväinen, kun sain omaa aikaa. Ja aina se sieltä vaan lomalle pääsi ja tuli. Da oikeesti elämässä on niin paljon muutakin, kuin vain se kumppani. Nyt aviovaimona ja yhden lapsen äitinä kiitän siitä omasta ajasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu