Ihmeellistä kun löydät netistä kauniin naisen niin hänellä on automaattisesti asenne ollut jo vuosia, että "katselen vain". Sitten taas kaikki rumat hakee miestä tositarkoituksella ja eivät edes päästäisi irti. Se, että olen vain komea ei tarkoita, että musta kiinnostuttaisiin, koska voi tulla huomenna vastaan sekä rikas että komea ja olisi noloa jättää nuorena kauniina käyttämättä se mahdollisuus sitoutumalla liian aikaisin väärään komeaan. Tosi sairasta tuo oikeasti kauniiden elämän optimointi. Itse asiassa nyt jo on nähtävissä esim cityn galleriassa jotain 35v kauniita, jotka ovat kulahtamaisillaan, koska ovat liian kauan pidättäytyneet kihloista ja aviosta ja eläneet helvetti soikoon yli 15 vuotta sinkun elämää! Millä helvetillä enää vakiinnut kehenkään jos olet 35 ikävuodesta ollut kissojesi kanssa sinkkuna 15 vuotta?!? Et tajua yhteisistä hammastahnaostoista yhtään mitään. Molempien tulee ostaa omat vessapaperinsa?
Sitten sitä kulahdetaan kun ei voi lopettaa kuuseen kurkottamista ajoissa. :)
Eiks olis kiva antaa oman rakkaan panna myös silloin kun kroppa on vielä nuori ja timmi. Miks sitä pitää silloin jakaa sadoille ilman mitään syvällistä elämää ja sitten rupsahtaneena etsii jossain galleriassa poseeraamalla itelleen miestä kun työpaikalla kaikilla on jo mies ja loput on epäkelpoja homoja tai rumia.
Sitten sitä kulahdetaan kun ei voi lopettaa kuuseen kurkottamista ajoissa. :)
Eiks olis kiva antaa oman rakkaan panna myös silloin kun kroppa on vielä nuori ja timmi. Miks sitä pitää silloin jakaa sadoille ilman mitään syvällistä elämää ja sitten rupsahtaneena etsii jossain galleriassa poseeraamalla itelleen miestä kun työpaikalla kaikilla on jo mies ja loput on epäkelpoja homoja tai rumia.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei se aina niin mene, etteikö haluaisi vakiintua. Sopivaa kumppania vaan ei ole löytynyt. Ja se ei tosiaankaan johdu siitä, että olisin optimoinut sopivien kumppanien joukosta kaikki muut paitsi rikkaat ja komeat. Itse ujona kauniina ihmisenä olen optimoinut joukosta pois vain ne liian pinnalliset yksilöt. Joukosta on myös karsiutuneet pois yksilöt, jotka ovat halunneet kahlita minut heti seurustelusuhteeseen, eivätkä ole ymmärtäneet tapaani haluta tutustua rauhassa ennen sitoutumista...yms.
Rupsahtaminen taitaa olla minullakin pian tiedossa... Kai sitä voi kuitenkin haaveilla siitä kauniista ihmissuhteesta, joka kestäisi lopun elämää...
That´s life, baby..!;)
Piirit enkä kyllä yhtään ihmettele....
No täällä on yksi kaunis ja 31 v. sinkku eikä asenteeni ole koskaan ollut että katselen vain, vaan että täysillä suhteessa. Elämä on vain mennyt niin että pitkä avoliittoni päättyi miehen sairastumiseen ja väkivaltaisuuteen. Toinen pidempi suhde päättyi miehen pettämisiin. Olen siis omasta tahdostani sinkku, mutta en ole vielä menettänyt toivoa, että löytäisin kunnollisen miehen jonka kanssa perustaa perhe. =) Ja jos sen kunnollisen löydän, en todellakaan jää odottelemaan mitään parempia tai rahakkaampia. Ei saisi yleistää niin paljon. Jotkut kauniit ei ole vapaita siksi että etsivät rahakasta miestä. Joitakin on vain elämä kohdellut vähemmän hyvin.. =/
ole hyvä sekään että menee liian nopeasti eteenpäin..
Jotenkin vain tuntuu ettei kuitenkaan voi toista ihmistä tuntea kovin hyvin esim.muutaman viikon aikana.Tässä ajassahan moni tekee jo vaikkas mitä.
Ainakin pitää tapahtua jotain(yleensä niitä huonompia päiviä)asioita joissa se luonne ja arvomaailmat tulee esille.
Enkä nyt tarkoita vain muita naisia/miehiä.
Elämähän ei tosiaankaan mene aina niin kuin haluaa/suunnittelee.
Mistä yleensä naiset päättelevät että ovat nyt erittäin kauniita yms?
Itse miehenä en oikein osaa kuvitella sanovani että olen komea yms.Se kun on niin katsojan pääteltävissä.
Sanon itsestäni kaunis sen takia koska minun mielestä minä olen kaunis ihminen, niin kuin kuka tahansa toinen ihminen. Jokaisessa ihmisessä on jotain kaunista. Mutta ylpeys ei ole kaunista. Se näkyy ihmisestä päällepäin. Vaikka olisi kuinka kaunis nainen, sieluttomuus tappaa kauneuden ja jättää sen pinnalliseksi.
Ja se että ajattelen olevani kaunis muidenkin mielestä on, koska siitä pitää minulle niin usein mainita miesten toimesta, naistenkin. Ja yksi kauneustittelikin tuli puolivahingossa kouluaikoina. ;)
Nyt vasta olen päässyt itse sinuiksi sen asian kanssa että olen kaunis. Ennen tuskittelin asian kanssa enkä halunnut tuoda kauneuttani esille. En sano että sitä nytkään pitäisi tuoda mutta on ihanaa nauttia itsestään ja siitä millainen on.
Mitä sanoisit miehestä joka kirjoittaisi:
Sanon itsestäni kaunis sen takia koska minun mielestä minä olen kaunis ihminen, niin kuin kuka tahansa toinen ihminen. On ihanaa nauttia itsestään ja siitä millainen on.
Eikö kuulostakin vähän... homolta?
Hei kuka haluaa että miehet ja naiset on samanlaisia.. ?
Mutta eikö mies voisi ajatella jotain tähän suuntaan: Sanon itsestäni mahtava siksi että olen mielestäni upea tyyppi niin kuin kuka tahansa toinen mies. On hyvä tunne nauttia itsestään ja siitä millainen on. (= hyvä itsetunto)
että sieltä sisältäpäin tulee se todellinen "vetovoima".Enkä nyt tarkoita vain sitä mitä suusta tulee ulos..(joka kylläkin erittäin tärkeää myös).
Miten ihminen käyttäytyy/liikkuu yms..onko se nyt se sanonta:kannat itsesi kauniisti!
Eipä niillä vaatteillakaan ihmeitä tehdä jos ne eivät sovi yleiseen tyyliisi/persoonaasi.
Todellakin vähempi on enemmän monessakin asiassa.
Kokonaisuushan sen lopulta ratkaisee viekö jalat alta vai ei.
Kumma kyllä ne varatut naiset ovat yleensä erittäin kauniita ja puoleensa vetäviä.Johtuu varmaan etteivät esitä mitään ja elämä hymyilee.
vartalostaan samalla tavalla kuin nainen olematta neitimäinen tai homomainen? Ymmärtäänhän tuon, kun ei edes heteronaisia tunnu kiinnostavan miesten vartalot. :)
nauttikaa ihmeessä vartalostanne, mitä se kellekään kuuluu!
"Eiks olis kiva antaa oman rakkaan panna myös silloin kun kroppa on vielä nuori ja timmi."
Siinä vaiheessa, kun alkaa rupsahtaa ja mies lähteekin kävelemään sen takia, tuo sinun lauseesi kääntyykin muotoon: voi, miksi menin tuhlaamaan nuoren ja timmin kroppani tuollaiselle tyypille.
"Siinä vaiheessa, kun alkaa rupsahtaa ja mies lähteekin kävelemään sen takia, tuo sinun lauseesi kääntyykin muotoon: voi, miksi menin tuhlaamaan nuoren ja timmin kroppani tuollaiselle tyypille."
naisethan kiihottuu juuri siitä että miehet kiihottuu heidän kropastaan. Eli täyttä potaskaa toi sun ylväs kirjoitus. Naisilla päähuomio seksissä on aina heidän omassa vartalossaan, ei miehen. Naiset onkin kiistatta se itserakkaampi sukupuoli.
Ei pidä paikkaansa. Minun päähuomio on ollut aina miehessä ja hänen komeissa paikoissaan.. Naisen epävarmuus omasta viehätysvoimastaan ilmenee liiallisena itsetarkkailuna. Kyllä minun silmä lepää itsensä kanssa sinut olevassa miehessä.. Kauneus tulee enemmän sisältä, sisäisestä tasapainosta.. =)
sen verran ettet katsele miehen vartaloa vaan katsot miestä ihmisenä.. joskus säälin naisia ettette saa samanlaista helppoa nautintoa pelkästään katsomalla hyväkroppasta naista tai siis teidän tapauksessa miestä.
Minä ehdottomasti nautin kun saan vain katsoa miestä! Sanoin, että miehen komeissa paikoissa. Eli tarkoittaa kokonaisuutta, niin kasvoja kuin kroppaakin, henkisyyttä kuin persoonaa, mutta ei tosiaankaan vähiten hänen lihaksiaan ja miehisyytensä ilmentymää. =)
"Siinä vaiheessa, kun alkaa rupsahtaa ja mies lähteekin kävelemään sen takia, tuo sinun lauseesi kääntyykin muotoon: voi, miksi menin tuhlaamaan nuoren ja timmin kroppani tuollaiselle tyypille."
Tilastojen valossa naiset hakevat enemmän avioeroja. Ei siis pidä paikkaansa.
naisten rinnoille. Niin paljon naiset kohkaavat miesten peniksistä. Kun naisilta kysyy mikä miehen vartalossa on seksikästä niin 90 % vastauksista on "penis"...
Miehethän eivät ota eroa siirtyessään nuorempaan. Nainen hakee eroa sitten kun on kyllästynyt olemaan pelkkä pyykkäri.