lähtisitkö suhteeseen missä miehen harrastukset
vie osan ajasta joka ilta,yksi ilta viikossa
suhteelle ja viikonlopulla lapsi?
Toisella viikolla olisi vapaa viikonloppu suhteelle
Haluisin muidenkin mielipiteitä eikä vain omaani..
vie osan ajasta joka ilta,yksi ilta viikossa
suhteelle ja viikonlopulla lapsi?
Toisella viikolla olisi vapaa viikonloppu suhteelle
Haluisin muidenkin mielipiteitä eikä vain omaani..
Vastaukset 5
Vanhimmat
En haluaisi ruveta miehen piiaksi. Sitähän se olisi,laittaa ruokaa ja pyykätä ja odotella sitten koska se sieltä kotiin tulee. Yhteistä aikaa silloin kun herralle sopii! Ei kiitos!
tai ainakin pyrkikää soveltamaan(modifioimaan) menonne ja harrastuksenne.
Jos pyyteettömästi rakastatte toisianne ,saavutatte yhteisymmärryksen ja onnen !
uskoo:METUZALEM !
Kaikki riippuu siitä,mihin sitä vertaa...
Minä olen about kerran/1.5-2 kk kotipuolessa,silloin 4-7 päivää kerrallaan.
Tähän aikaan pitää sovittaa vaimon työt ja harrastukset,minun harrastukset ja muut pakolliset menot.
Silti tuo avioliitto tuntuu ihan hyvin menevän!
Tosin ei välttämättä sovi kaikille...
näin.3krt viikossa lasten harrastustreenit , viikonloppuisin pelit tai näytös lasten harrastuksiin ja loput ajat yhdessä. vähältä se tietty välillä tuntuu, mutta ne ajat kun ollaan yhdessä korvaa kyllä ajan puutteen, niin on silloin hyvä olla
Itsekkin sinkkuna harrastan salilla käyntiä 5 kertaa viikossa ja juoksen baarissa useasti. Mutta sitten, kun elämään tulee toinen ihminen niin kaikessa voi joustaa... tosin yleensä nainen arvostaa itsestään terveellä tavalla huolehtivaa miestä. Lapselle ei voi mitään ja niitähän ehkä tulee sitten lisää joskus.