Kestokiharat/laineet?

Siinähän se utliki: ku permanentin saa "pysyvästi" ni saako sellasii korkkiruuvikiharoita tai tosi loivii kiharoit pysymään? :D
1436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaikka kuinka montaa erilaista ja kyllä korkkiruuvit ja laineet ovat myös mahdollisia. Niiden pysyvyys taas riippuu ihan omista hiuksistasi. Hiukset on joko pyöreitä tai soikeita ja muistaakseni pyöreissä ei permikset oikein pysy. Minulla on mitattu hiukset ja ne ovat pyöreät. Hiukseni ovat myös kiiltävät ja paksut ja minulla ei pysy minkäänlainen permanentti ei sitten millään. Aina niistä tulee puoliksi suorat ja mistään afrosta minun on turha edes haaveilla. Mutta käy kysymässä kampaajalta eri vaihtoehdoista niin eiköhän siellä kerrota sitten aiheesta tarkemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko olemassakaan :D kirjoitti:

Siinähän se utliki: ku permanentin saa "pysyvästi" ni saako sellasii korkkiruuvikiharoita tai tosi loivii kiharoit pysymään? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu