Entäs elvin toinen

Elvin periminen lopetetaan ja autokauppiaat palauttavat elvi rahat valtiolle. Silloin olla kuluttajan kanssa samalla viivalla ja kuluttajille valtion ei tarvitse maksaa palautuksia. Eikös se mennyt viellä niin, että valtio jätti tulotttamatta elvit Eu:lle vaikka autokauppiaat vähentivät sen normaalina alvina.
2425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitään palauttamaan. Ei ole VM:n kavereilla varaa kiusata autokauppaa. Saattaisi joku syväkurkku hermostuessaan paljastaa kaikki kähminnät mitä VM on vuosikymmenten aikana autokaupan kanssa harjoittanut.

Äänestä
  • Ei kukaan mitään paljasta. Kyllähän autokauppiaille hyvitys hoidetaan "palautettavista" elv:sta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihtoehto kirjoitti:

Elvin periminen lopetetaan ja autokauppiaat palauttavat elvi rahat valtiolle. Silloin olla kuluttajan kanssa samalla viivalla ja kuluttajille valtion ei tarvitse maksaa palautuksia. Eikös se mennyt viellä niin, että valtio jätti tulotttamatta elvit Eu:lle vaikka autokauppiaat vähentivät sen normaalina alvina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu