Moikka!
Mietin tässä, että te jotka syötte Yasminelle pillereitä, niin onko teillä tullut positiivisia vaikutuksia ihon suhteen? Jos niin miten pian pillereiden aloittamisesta?
Kiitos :)
Mietin tässä, että te jotka syötte Yasminelle pillereitä, niin onko teillä tullut positiivisia vaikutuksia ihon suhteen? Jos niin miten pian pillereiden aloittamisesta?
Kiitos :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
On kaks kaveria, joista toinen aloitti Yasminellet ja pienen aknen takia. Akne pukkas TODELLA rajuna kasvoihin muutamassa kuukaudessa -> merkin vaihto -> akne hävisi kokonaan (arvet jäi).
Ja toinen kaveri aloitti Yasminellet n. 4 kk sitten, ja iho on nyt TÄYDELLISEN sileä.
Että voin vain sanoa että ne vaikuttaa eri ihmisillä eri tavalla.. :)
muutama vuosi sitten ja siitä tuli kamala akne. Söin vain sen 3kk annoksen ja lopetin sitten, onneksi pahoja arpia ei ehtinyt jäädä. Olen 25v ja kokeillut kolmet pillerit, renkaan ja tällä hetkellä olen käyttänyt ehkäisylaastaria vähän kolme vuotta (muistaakseni) se on ollut paras vaihtoehto vaikkakin vähän kalliimpi kuin pillerit. Siinä on vähiten haitallisia hormoneja.
Ihoni oli aikaisemmin ihan kohtuuhyvässä kunnossa, satunnaisia näppyjä oli ja muuten kuivui. Muuten jees. :) Sitten aloitin yasminellet ja jos mahdollista niin iho vaan parani, pari kuukautta olen käyttänyt, iho on ihan silkkiä ja tasaisemman värinen. :) Hiljalleen muuttui parempaan, en osaa sanoa millä ajalla, mitään muitakaan sivuvaikutuksia ei ole ollut minulla. Paitsi menkat kestävät vain sälittävät pari päivää ja ovat ihanan niukat. :)
Eli pelkkiä hyviä kokemuksia mulla, yksilöllistä!
Olen syönyt yasminelleja jo kohta puoli vuotta. Finnejä yms, on paljon vähemmän (jos ei melkein ollenkaan). Eikä ole kiloakaan tullut lisää :D Menkat ovat niukemmat. Ainoana haittana mitä minulla esiintyy on kauheat mielialan vaihtelut :( Mutta kyllä poikaystäväni on asian ymmärtänyt ^^
Itselleni nuo ovat aika kätevät