HomoGallup

Tuolla yhessä toisessa mestassa kerran kyseltiin, että kuinka moni palstailijoista on homoja, niin vastaus oli jotain 10 % luokkaa.
Aina haukutaan homoiksi, mutta aika usein se myös osuu oikeaan. Oletko homo?
13443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

oo haukuttu enkä muistaisi, et olisin itsekään ketään tolla nimityksellä kutsunut. Ei muutenkaan kuulu tapoihini haukkua ihmisiä.

Äänestä
  • homo? Sopisi aika hyvin.

    Äänestä

  • sinä kenties kirjoitti:

    homo? Sopisi aika hyvin.

    niin? Välittyyks mun kirjoituksista jotenkin sellainen asenne vai? Ei kyllä mä oon ihan vaan normi vänkyrä ;)

    Äänestä

  • vänkyrä-nainen kirjoitti:

    niin? Välittyyks mun kirjoituksista jotenkin sellainen asenne vai? Ei kyllä mä oon ihan vaan normi vänkyrä ;)

    niinku teletapeissa se kaveri jolla oli vänkyrä antenni.

    Äänestä

  • vähän kirjoitti:

    niinku teletapeissa se kaveri jolla oli vänkyrä antenni.

    semmonen sitten:) Ei mulla kasvoja vielä ollutkaan, mutta tuo kuulostaa ihan sopivalta.

    Äänestä

koskaan koettanut homostella, että mistä sitä tietää kuinka hyvältä se tuntuisi?

Äänestä

nope

Äänestä

ihmettelen tuota määrää.
en ole hintti, mutta ihmettelen missä ihmeessä ne homot sitten on. kun ovat mielestään niin saatanan avoimia. ei niitä hetero stadissa näe...johtuukohan siitä etteivät he olekkaan niin avoimia

Äänestä
  • sitten et osaa vaan katsoa sillä silmällä. Pelkkä istumatyyli kertoo jo aika paljon.

    Äänestä

kyllä en ole. Tavallinen ja tylsä heteroämmä.

Homo on haukkumasanana helppo. Samoin kuin huora sekä lutka. Kaikki kolme sanaa kertovat vain haukkujan mielikuvituksen puutteesta.

Äänestä

Eikä ole havaintojakaan.

( telkkarista nähtyjä ei lasketa...)

Äänestä

Sen verran usein homoksi on haukuttu, jos ne haukut vielä usein osuu oikeaan, niin on se varmasti minunkin kohdalla sitten joskus osunut oikeaan. Itse asiassa lauantaina viimeksi minun epäiltiin olevan homo...

Tästä ei sitten puhuta vaimolleni, lapsilleni eikä varsinkaan bi-/homokaverilleni ;)

Äänestä

laskea vaikka sillä tavalla, et jos on 10 miestä, joista jokaisella on 1% homoutta geeneissä, niin siitä tulee yhteensä 10 % =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko? kirjoitti:

Tuolla yhessä toisessa mestassa kerran kyseltiin, että kuinka moni palstailijoista on homoja, niin vastaus oli jotain 10 % luokkaa.
Aina haukutaan homoiksi, mutta aika usein se myös osuu oikeaan. Oletko homo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu