Mitä ihmettä pitäisi tehdä, kun jo pitkän aikaa on ollut sellainen olo ettei kumppani kiinnosta seksin suhteen tippaakaan? Suhteen muut osat ovat kunnossa ja tykkään kyllä halia ja pussailla, mutta sitten seksin ajattelukaan ei sytytä yhtään! Tämä tuntuu todella ikävältä, enkä tiedä miten tunteen saisi takaisin.
Minulla on myös alkanut tulla vanhoja tunteita exää kohtaan ja hän sitten taas kiinnostaa myös seksuaalisesti. En kuitenkaan haluaisi erota nykyisestä(enkä ajatella exää). Onko kukaan samassa tilanteessa/ollut joskus?
Minulla on myös alkanut tulla vanhoja tunteita exää kohtaan ja hän sitten taas kiinnostaa myös seksuaalisesti. En kuitenkaan haluaisi erota nykyisestä(enkä ajatella exää). Onko kukaan samassa tilanteessa/ollut joskus?
Vastaukset 5
Vanhimmat
paras yhteiselämä on sellainen ettei olla toistensa selässä kaiken aikaan, vaan kaksi itsenäistä ihmistä, tasapuolisessa yhteielämässä. Sellainen lähisyydentarve jossa pitää olla nahat vastakain on riippuvuus suhde eikä se jakasa olla kauvaan riitaantumatta.
Eli on ihan normaalia joskus ettei haluta sekstailla oman kumppanin kanssa ja saattaa vaikka exä tulla mieleen ja halut kohdistua siihen. Ehkä tarvitset vain jotain jännitystä elämään? ;) mutta pettämään nyt älä sentään rupea. Mitä jos katsotte vaikka pornoa miehesi kanssa yhdessä tai käytte seksikaupassa.
Minulla on toimiva ja hyvä suhde mieheni kanssa ja naimisissa oltu 4 vuotta ja sitä ennen seurusteltu 4 vuotta eli yhteensä 8 vuotta ihanaaa oloa yhdessä :) silti JOSKUS saatan nähdä seksiunia ex miehistäni. Minusta ihan normaalia ja nykyisessä suhteessani seksi todella toimii ja sitä harrastetaan säännöllisesti ilman mitään "rutiineja" ...kuhan nyt tuota sun haluttomuutta ei jatku vuosikaupalla ja kuukausikaupalla ni ei hätää.
niin ei kiinnosta. Koko touhu on pakko pullaa. Älkääkä nyt puhuko mistään leffoista eikä sen sellaisista. Meille ei ainakaan auta enää mikään.
Muija ei suostunut syömään E-pillereitä niin siinä sivussa alko kiinnostus seksiin lopahtaa kun tuntu ettei se saatana ees luota muhun sen vertaa! kortsuja vuositolkulla alkaa jo tympimään! joku luulotautinen oli kai kun ei uskaltanu. ja sitten heijasti muutenkin yhteiseen elämään. olemme eronneet.
Kyllä on samassa tilanteessa ainakin minä, en edes halua halata tai pussata. Ex-rakkaasta näen unta, tekstailemme ja hänen kanssaan housut ovat aina kastuneet heti. Tämän aviomieheni kanssa joudun turvautumaan liukasteisiin kun ei halut herää niin ei herää. Tiedän, että hänellä on ollut deitti ystävänsä kanssa tapaaminenkin ja hän jopa kertoi minulle, että ei ole tapahtunut mitään, sen kyllä uskon, kun itseänikään ei haluta niin ei. Äijälle on annettava säälipillua kerta viikossa, yritän sulkea silmäni ja ajatella jotain muuta. Toivottavasti saan revittyä itseni tästä avioliitosta helvettiin. Olen vielä suht hyvännäköinen ja ihan mukavaksikin sanottu "rouva"