Tämän palstan spämmääjälle

Oletan että haluat allaolevan linkin tapauskertomukseksi TYP spämmeinesi.

http://turvallisuus.suomi24.fi/rangaistus/
1197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei välttämättä osaa edes luke, koska copy pastee noita typeriä viestejä tänne solkenaan. Tuo spämmääminen loppuu vasta sitte, kun poliisi koputtaa ovelle tai sitten tapahtuu joku ihme ja spämmääjältä menee mielenkiinto. Mutta näin tuskin käy, vaan noita spämmejä katsellaan ja pitkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


proffajoo kirjoitti:

Oletan että haluat allaolevan linkin tapauskertomukseksi TYP spämmeinesi.

http://turvallisuus.suomi24.fi/rangaistus/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu