Ruokalista minulle, kiitos!

jospa kokeilisin minäkin tätä vhh:ta. Voisiko joku ystävällisesti tehdä mulle helpon ruokalistan päiväksi. Missä kalorimäärässä tulee pysyä? Olen 164 cm ja 75 kg eli 10 kg:ta pitäisi saada pois.
6846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jättää leivät ja perunat pois.
Kalorimäärää ei tarvita voit syödä reilusti kunhan hiilaripitoisuus pysyy alhaisena, noin alle 100g.
Ammupalaksi vaikka parikanamunaa voissa paistettuna ja luraus kermaa sekä pari pekonisiivua. Jos haluaa voi syödä kasviksiakin aamupalalla tai lue Heikkilän kirja siinä on ainakin ohjeita.

Äänestä

  • plus voirasvat! Luulis jo kyllästyttävän. Joo kannattaa vilkaista tuota Terve.comin tutkimusta, mitä ylenpalttinen munien syönti voi aiheuttaa.

    Äänestä

http://www.luontaisnetti.fi/

Valitse oikeasta laidasta Ravitsemus ja viikon ruokalista. Poimi sieltä vinkkejä mikä tuntuu parhaalta.

Äänestä
  • Lähteä siitä että sinun linkkisi on se oikea.

    Äänestä

  • Aiemmin olet sitä laardi-Wotkinsia ja kumppaneitasi suositellut, miksi nyt ihan Poriin asti pitäisi lähteä??

    Eikö Tammelantorin munat olleet hyviä??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiilarihiiri kirjoitti:

jospa kokeilisin minäkin tätä vhh:ta. Voisiko joku ystävällisesti tehdä mulle helpon ruokalistan päiväksi. Missä kalorimäärässä tulee pysyä? Olen 164 cm ja 75 kg eli 10 kg:ta pitäisi saada pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu