TV2 etsii Toyota Carinaa kuvauksiin!

1982

Hyvät Toyota harrastajat, levittäkää tätä viestiä eteenpäin, nettisivuille, ystäville!
Yle TV2 etsii kuvauksiin MUSTAA (tai tummaa) Toyota Carinaa vm.-82. Sen täytyy olla hyvässä ajokunnossa. Kuvauksia tehdään Tampereen seudulla maalis-huhtikuun 2008 aikana. Kohtuulliset kulut korvataan.
Pikaiset yhteydenotot ohjaajaan: elina Toivonen 040-7487008 tai [email protected]

12

5249

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on siis

      Viimeinen takavetoinen Carina-malli, valmistettu 1982-84. Nettiautossa on tällä hetkellä jokunen myynnissä, muttei tummaa.

      • siis malli

        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Wehrseifen

      Ei muuten ole museoauto tuonikäinen, eikä toyota ole museoauto vanhempanakaan.

      • puolella

        Museorekistöröi v,n 1982 25 = 2007 ja nythän se pomppasi vuodenvaihteen jälkeen 30 v eli 2012 ,sta.

        Höppänä saa olla mutta hiljaisuuskin on viisautta.

        Museoautojahan ei sinne leikkilaatikkoon edes mahdu.


      • koivu
        puolella kirjoitti:

        Museorekistöröi v,n 1982 25 = 2007 ja nythän se pomppasi vuodenvaihteen jälkeen 30 v eli 2012 ,sta.

        Höppänä saa olla mutta hiljaisuuskin on viisautta.

        Museoautojahan ei sinne leikkilaatikkoon edes mahdu.

        Eipä onnistunut vuoden -82 fordin museorekisteröinti viime vuonna -07, museorekisteriin saa vasta v. 2013!!!


    • hankala

      Muistikuvieni mukaan tätä mallia oli hyvin harvoin tummana. Yleisimmät värit olivat metallinhohtoiset vaaleanruskea, vaaleansininen ja hopea. Jos tummaa ei löydy, voi autoon asentaa kuvauksen ajaksi mustat muovikalvot.

      • 1982

        Voit olla oikeassa. Yksi auto olisikin saatavilla, mutta on tosiaan kullanvaalea. Millaisia kalvoja tarkoitat, mistä saa, miten laitetaan, mitä maksaa?


      • hankala
        1982 kirjoitti:

        Voit olla oikeassa. Yksi auto olisikin saatavilla, mutta on tosiaan kullanvaalea. Millaisia kalvoja tarkoitat, mistä saa, miten laitetaan, mitä maksaa?

        En asiasta paremmin tiedä, mutta nykyään firmojen autoihin ei useinkaan maalauteta tiettyä väriä ja logoja vaan homma hoidetaan värikalvoilla, jotka voi poistaa vaurioitta. Luulen, että mainosteippaajat tai auton ikkunoihin tummennuskalvoja asentavat firmat tietävät asiasta lisää.


    • Meister69

      www.fintoys.net kerholta varmasti luulis löytyvän.

    • lada lada

      vanha ku taivas mutta pelaa.voisin jopa myydäkin auton sopuhintaan

    • paalaamosta löytyy

      80-luvun japanilaisautot alkavat olla jo keräilyharvinaisuuksia ja jos jollain olisi sellainen entivöitynä "hyvään ajokuntoon" hän tuskin sitä paljon lainailisi - sehän olisi ainoa maailmassa.

      • toitsa

        Itse omistan vm-80 carinan ja se on edelleen huoleton ajettava ruma se on ollut jo uutena eikä mikään suoritus- tai tilaihme mutta palvelee ruhonkuljetus välineenä nöyrästi ja uskollisesti.
        Se on hiljainen ja kulkee melkeimpä höyryillä jopa niin hyvin että myin vm-00 saksalais valmisteisen auton kun en nähnyt mitään mieltä pitää rahoja sidottuna siihen kun sen arvokin laskee koko ajan ja jos siihen tulee vikaa siinä on satanen poikineen heti selällään.
        Kun carinan taas korjaa leatherman:illa ja varaosa liikkeet melkeimpä maksavat minulle kun vien osia hyllyistä pois, ja carinan arvohan on jo pohjamudissa ettei siinäkkän tule niinkun sitä likviditeetti hävikkiä.


    Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1660
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1162
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      541
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe