Naiset valittavat

heitä kohdeltavan seksiobjekteina, mutta kyllähän naiset katselevat ohikulkevia miehiä esim. terasseilla. Mihin ulkoiseen olemukseen kiinnittyy ensin huomio?
Pukeutuminen vaiko kapea lantio vai mikä?
71064
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

räveltävät miesten perseitä siinä missä mies saisi saman tehdessään naiselle käsilaukusta päähän.

Äänestä

... kyllä katselevat ja seuraavat, eikä se aina tarkoita ihastelevaa hyminää tai pyörtymistä onnesta kaljamahojen keskellä.

Eiköhän miehen kokonaisuus ole se ratkaisevin.Kauniilla pepulla tai kapeilla lanteilla ei oikein ole iloa, jos loppuosa ei tulekaan luontevasti mukana.

Minä tykkään nätistä takapuolesta yhdistettynä suoraan ryhtiin. Nams! Mutta nimenomaan ne yhdessä.

Äänestä

Olennaista seksiobjektina pitämisessä taitaa olla se, ettei toiselle anneta muuta arvoa. Jotenkin tuntuu, että tämä naisten valitus on jo vanhanaikaista etenkin kun ottaa huomioon, että naiset myös kohtelevat miehiä kuin seksiobjekteja. Ei mielestäni kuitenkaan kehitystä - päinvastoin. Nyt saa hävetä myös naisia.

Äänestä

Haluan mainita kesään liittyvän ihanuuden: miesten sääret. Terassilla istuessa näkee joskus upeita pareja. Ihanan ruskettuneet solakat sääret, joissa on kullanvärisiksi paahtuneet säärikarvat. Jos kyseisellä yksilöllä on vielä tiukat sortsit (ei niitä pitkiä löksöttäviä), silloin keski-ikäistäkin huimaa. En silti mene hipelöimään, ja yritän katsoakin vaivihkaa.

Äänestä

Totta kai naista kohdellaan seksiobjektina, jos hän on pukeutunut kuin seksiobjekti. Jos ihmisellä on poliisin univormu päällä, ihmiset kohtelevat häntä kuin poliisia, vaikkei hän sellainen oikeasti olisikaan.

Äänestä
  • Mihin kiinnitan huomion? Siisteys. Siistit, puhtaat, tyylikkaat vatteet. Huolitellut hiukset. Raikas tuoksu, mieto partavesi. Ylakroppa, hieman lihaksikkaat kadet ja rinta, vatsa. Ja sopiva rusketus nain kesaisin. Ja olen huomannut etta miesten kasvoilta on havinnyt hymy. Hymya huuleen, hymyilla voi vaikka vieraalle!

    Äänestä

  • Mariah kirjoitti:

    Mihin kiinnitan huomion? Siisteys. Siistit, puhtaat, tyylikkaat vatteet. Huolitellut hiukset. Raikas tuoksu, mieto partavesi. Ylakroppa, hieman lihaksikkaat kadet ja rinta, vatsa. Ja sopiva rusketus nain kesaisin. Ja olen huomannut etta miesten kasvoilta on havinnyt hymy. Hymya huuleen, hymyilla voi vaikka vieraalle!

    ...ja saada käsilaukusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punapersepaviaani kirjoitti:

heitä kohdeltavan seksiobjekteina, mutta kyllähän naiset katselevat ohikulkevia miehiä esim. terasseilla. Mihin ulkoiseen olemukseen kiinnittyy ensin huomio?
Pukeutuminen vaiko kapea lantio vai mikä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu