Syönkö liian vähän?

Pituutta on 170cm ja massaa 80kg (kuulostaa paljolta, mutta en ole siltikään läski)



Päivän esimerkkiruuat:

10.00: 2 täysjyväleipää maitoa
12.00: 2 kananmunaa 2 täysjyväleipää maitoa
13.00: treeni
16.30: 2 kananmunaa 100g kaurahiutaleita keitett.
19.00: keitettyjä vihanneksia 2 täysjyväleipää
maitoa
20.30: lihaa, kanaa tai tonnikalaa maitoa

Maitoa menee päivässä n. litra.



Voiko tällasella ruokavaliolla oottaa minkäänlaista kehitystä?
5415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lisäkaloreita tulee voista, käytän sitä erittäin paljon leivän päällä. Arviolta 50-80g päivässä.

Äänestä

80kg massaa, oot sä ihan tosissas. 80kgtä ei vielä voi sanoa massaksi. Noilla mitoilla ja painoilla kuulut vielä sinne alakastiin.
Tosta ruokapuolesta, että aika minimaalisella ravinnolla treenaat ja jos meinaat kasvaa isoksi niin sun täytyy syödä huomattavasti enemmän. Jos haluat kasvaa ISOKSI niin sun täytyy treenata hampaat irvessä niin että laatan lento on lähellä.

aamu; kaurapuuroa ruisleipää hedelmä raejuusto ja rahka.

välipala: ruisleipää ja tonnikalaa ja hedelmä

päivällinen; kunnon annos RUOKAA

välipala: ruisleipää juustoa hedelmä

illallinen: kunnon annos RUOKAA

välipala: hedelmää

illallinen: Kaurapuuroa ja rae/rahkaa

Äänestä

Kroppa tottuu jos jonkinlaiseen ravintoon ja osaa käyttää kehnoakin ruokaa yllättävän hyvin hyödykseen, mutta tuosta pistää yksi suuri ongelma heti silmään: RUOKA puuttuu ja ne on korvattu välipaloilla.

Lihaa,kalaa,kanaa perunaa,pastaa,riisiä vihreät salaatit lisukkeiksi. Vähennä vaikka välipaloista, mutta kunnon ruoka tärkeää.

Ei ole järkeä lihottaa itseään palloksi vain siksi, että haluaa lihasta. Suosittelen menemään hyvin maltillisilla kaloreilla ja jos "pluskaloreilla" on pakko mennä niin hyvin maltillisilla sellaisilla!

T -w-

Äänestä
  • Täysin totta joka sana!

    Äänestä

Keskitysleirilläkin juutalaiset söivät enemmän. Revi siitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poikamies20vuotta kirjoitti:

Pituutta on 170cm ja massaa 80kg (kuulostaa paljolta, mutta en ole siltikään läski)



Päivän esimerkkiruuat:

10.00: 2 täysjyväleipää maitoa
12.00: 2 kananmunaa 2 täysjyväleipää maitoa
13.00: treeni
16.30: 2 kananmunaa 100g kaurahiutaleita keitett.
19.00: keitettyjä vihanneksia 2 täysjyväleipää
maitoa
20.30: lihaa, kanaa tai tonnikalaa maitoa

Maitoa menee päivässä n. litra.



Voiko tällasella ruokavaliolla oottaa minkäänlaista kehitystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu