Siis on se niin pirun vaikeeta mennä juttelemaan tytölle, johon on ihastunut tai ihan kelle tahansa.Ei saa sanaa suustaan kun ei keksi mitään järkevää sanottavaa. Kiva puheenaihe pelastaisi koko tilanteen. Mikä neuvoksi???
No mikä on
Nimetön
2999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vaikea tilanne. Helppoa se ei ole. Kaikista parasta on mennä ensiksi puhumaan rumemmille naisille. Se on helmpompaa ja yleensä he ovat myös kivempia ja he osaavat puhua muustakin, kuin pinnallisista aiheista. Jonkinlaista huumoria kannattaa kehittää. Sitten kun menee puhumaan paremman näköisille naisille, niin ei riitäkään pelkkä ulosanti. Pitää olla myös ulkonäköäkin.
Koita ensin etsiä samanhenkistä miesseuraa (jota et ennestään tunne) itsellesi ja opettele heittämään läppää heidän kanssaan. Kun osaat heidän kanssaan jotain fiksua jutella, niin ei se loppujen lopuksi ole naistenkaan kanssa ihan niin vaikeaa. Tosin naisista löytyy hirveästi niitä nirppanokkia, joka laskee aloitteen tekemisen mielekkyyttä urakalla. Jotkut naiset ovat sellaisia, että vaikka miten itsevarmasti ja iloisesti puhuisit heille, niin silti heistä paistaa se, miten vähän he sinua kunnioittavat. Sellaisen kyllä huomaa ja suosittelen jättämään heidät oman onnensa nojaan mahdollisimman aikaisessa vaiheessa, ettei synny mitään väärinkäsityksiä.
juuri näin, sanoo kummelimies