älu ja keskustelutaito olisivat tärkeämpiä kuin ulkonäkö? Ja siis tarkoitan nyt todellakin t ä r k e ä m p i ä, ei yhtä tärkeitä.
Kaikki tällaiset miehet ilmoittautukaa heti, haluan oikeasti tietää onko sellaisia olemassakaan!
Kaikki tällaiset miehet ilmoittautukaa heti, haluan oikeasti tietää onko sellaisia olemassakaan!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tosiasia on, että ellei ulkonäkö ole vähintään _siedettävä_ nii ei sitä älyllä ja keskustelutaidolla korvata. Voit olla nero ja koomikko netissä, mutta jos näytät treffeillä virtahevolta, niin ei siitä syvempää suhdetta synny.
Juu. Toi sen lopullisesti määrää kestä mä kiinnostun ja kestä en. Naamalla pääsee finaaliin mutta muilla avuilla ratkaistaan peli. Oon jo viikkoja meinannut kirjoittaa tänne ihannenaiseni henkisistä puolesta pitkän jutun mutta se on itseasiassa aika syväluotaavaa tarinaa ja vaatii tosiaan keskittymistä ja aikaa... koska asia on TÄRKEÄ :)
Kyllä miehille on naisen ulkonäkö loppupeleissä se kriteeri, millä mitataan kelpaako vai ei.
Jos on tavallista rumempi, meikkaamaton, muutenkin laittautumaton tai ylipainoinen, niin saa kyllä jäädä yksin peiton alle haaveilemaan.
Minä olen sellainen:) En sanoisi että naisen ulkonäkö ei tarkoita mitään,vaan..Siisteys ja persoona itse.Äly on kiihoittavaa ,mulle ainakin..En voisi elää/seurustella tyhmän naisen kanssa..Jos jaksat kirjoitella masennuksesta [email protected].
En ole metsästämässä täällä:)
tunnen yhden sellaisen. Outo tyyppi.
Löytyykö täältä yhtään naista joka olisi SEKÄ kaunis ETTÄ älykäs? Ei taida...
löytyy...niin monta luonteenpiirrettä kun on keksitty, niin monenlaisia ihmisiä löytyy.
esim. kauniita ja fiksuja tyttöjä löytyy mielestäni pilvin pimein opistoilta tms. yleensä siis kauniita. mutta kaunis tyttö voi olla fiksu, mutta neroa on turha odottaa, jotain aikaa on säästettävä kauneuden hoidollekkin. oma juttunsa lienee että kaunis ja fiksu tyttö haluaa komean ja fiksun miehen.
harvoin kyllä löytyy miestä jolle vain luonne on tärkeä, ensivaikutelma näes. mutta luonne kyllä pitää ihmiset yhdessä. sillä mikäli mies arvostaa naista yhtään enemmän kuin koriste-esineenä hän tahtoo myös kivan luonteisen kumppanin.
Näkövammaiset ovat käsittääkseni kaikki sellaisia.
Minulle pitäisi olla koko paketti että kiinnostuisin, tiedän että sellaisia tapauksia on, mutta kyllä ne on aika harvassa.
olen sekä ruma, lihava, että vielä tyhmäkin. Arvatkaapa onko minulla miestä? ON! Miten tämä voi olla mahdollista?
vähänkin älykkäämmät miespuoliset ovat aivan jossain muualla kuin tällä idioottipalstalla.:)