Pelottavia miehiä jotkut täällä, kun vaikuttaa siltä ettei mitään yhteistä säveltä ole ja toisen jutut eivät kiinnosta, kohteliaasti ilmoitat ettei taida olla jatkoa, niin vastaus on haukkumista ja nimittelyä ja lopuksi "profiilini on suljettu sinulta" , normaali mies ei suutu jos toista ei vain kiinnosta. Kohdalleni sattunut muutama ja ovat olleet sinkkuja enkä ihmettele miksi!Onneksi nämä paljastaa itsensä tässä jo samantien, pelottavaa jos tuollaista alkaisi tapailla!Onko kokemuksia?
Herne nenässä
Lonni
5922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä miehenä ja kirjoittelijana ainakin laskisin ansioksesi sen, että kuitenkin ilmoitat reilusti ja suoraan, ettei kiinnostusta ole. Toinen vaihtoehtohan on sitten vain lakata vastaamasta viesteihin tai selitellä jotain täysin läpinäkyvää työkiireistä (siitä huolimatta että online-valo paistaa kirkkaanvihreänä säännöllisesti)
Voi olla että jatkuviin peräkkäisiin "pakkeihin" turhautuu... (yritän tässä nyt ymmärtää miksi tapaamiasi miehiä on niin kiukuttanut)
Itse arvostan sitä että keskustelu päätetään sen sijaan että tilanne jää avoimeksi.
Sepä olisikin reilua, jos oattas lopettaa fiksusti puolin ja toisin, vaan kun toinen ei anna mitään selitystä, niin siinä jää toinen aikalailla tyhjänpäälle. Ja miettimään mitä tuli sanottua väärin jne,,,,,
Olen itsekin törmännyt samaa ilmiöön. Mikä ihme siinä on että jos ilmoitat että ei kiinnosta, niin tulee herjausviestejä sen jälkeen. Ei luulisi kenelläkään olevan niin huono itsetunto että ei pakkeja kestä. En minä itsekään siitä suutu jos toista ei kiinnosta, enkä siitä hernettä nenään vedä.
ja siksi poistin profiilini.Sanon nyt ihan käsi sydämellä, ei kannata. Ja tosi on että pelätä kannattaa.Pitää vaan luottaa siihen että luonnostaan tapaa jonkun, jolla ei ole mitään takaajatuksia tai vaikeuksia pitää naista tasavertaisena kumppanina.
Muutama viesti, kaverilla kuvaton profiili, ei osaa juuri kirjoitella, haluaa tavata...kieltäydyn kohteliaasti kun toiveena on edes hiukan kirjoittelemalla tutustua ( ei siis iäisyyttä)...tuloksena kiukunpuuska ja nimittelyä monen viestin verran.
Yks oli kans huippu: tarjosi seksiseuraa ja kun ihan kohteliaasti vaivauduin jopa vastaamaan ja kieltäytymään...karmeaa nimittelyä päälle.
Vaan näihin kannattaa suhtautua huumorilla, hörhöjähän on. Olen kohdannut vastapainoksi paljon kivoja tapauksia vaikkei TheOne ole vielä vastaan kävellytkään :)