karmeeta...

täällä on kamalasti pettäjiä, kakkosnaisia ja petettyjä... luonnollisesti kun aiheena on uskottomuus, mutta näin moni ihminen on ollut noin rumassa kuviossa mukana. miten uskaltaa enää rakastaa tai luottaa kehenkään, kun toisen satuttaminen on näin yleistä, muotia suorastaan... voi voi!
1415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viiteen miljoonaan ihmiseen mahtuu paljon pahempiakin kuin pettäjiä ja kakkosia. Tämä suhdepalsta muutenkin vääristää. Tuntuu että jokainen pettää kun tätä lukee, eli kannattaa olla kriittinen ja pitää iso kuva mielessä kun näitä kattelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luettavaa... kirjoitti:

täällä on kamalasti pettäjiä, kakkosnaisia ja petettyjä... luonnollisesti kun aiheena on uskottomuus, mutta näin moni ihminen on ollut noin rumassa kuviossa mukana. miten uskaltaa enää rakastaa tai luottaa kehenkään, kun toisen satuttaminen on näin yleistä, muotia suorastaan... voi voi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu