Millaiset bikinit sopivat pienille ja pienirintaisille? Mistä niitä voisi etsiä? Nettikauppoja lähinnä tarkoitan :). Ja sitten vielä että mikä väri on paras? (jos sillä on jotain merkitystä)
jos olet erittäin siro ja kaipaat muotoja kroppaasi (tai vain ylä- tai alaosaan) suosi: -vaaleita värejä -push up-bikiniyläosia -kuvioita ja yksityiskohtia -kiiltävää pintaa -poikkiraitoja(leventävät, mutta lyhyemmillä katkaisevat samalla pituusvaikutelmaa, mikä sinänsä ei ole eduksi jos olet erittäin lyhyt)
monissa nettikaupoissa myydään ns. "Mix & Match- bikinejä", joista voi valita sopivan bikiniyläosan ja alaosan samaa sarjaa olevista kuoseista. Esim. Halensilla ja Josefssonilla olen nähnyt niitä.
0Äänestä
paitahukassa
?? mulla ainaki on tosi pienet rinnat ja lappubikinit ja kaikkialla niissä muoti lehissä sanotaan että "pieni rintaisille lappubikinit" niinpä mulla sitten on sellaset ja kai ne on ihan hyvät (mulla on pinkit)
Vastaukset 3
Vanhimmat
jos olet erittäin siro ja kaipaat muotoja kroppaasi (tai vain ylä- tai alaosaan) suosi:
-vaaleita värejä
-push up-bikiniyläosia
-kuvioita ja yksityiskohtia
-kiiltävää pintaa
-poikkiraitoja(leventävät, mutta lyhyemmillä katkaisevat samalla pituusvaikutelmaa, mikä sinänsä ei ole eduksi jos olet erittäin lyhyt)
vältä:
-mattakuoseja
-tummia värejä
-lappubikineitä
-yläosaa litistäviä uima-asuja
-yksivärisyyttä
monissa nettikaupoissa myydään ns. "Mix & Match- bikinejä", joista voi valita sopivan bikiniyläosan ja alaosan samaa sarjaa olevista kuoseista.
Esim. Halensilla ja Josefssonilla olen nähnyt niitä.
?? mulla ainaki on tosi pienet rinnat ja lappubikinit ja kaikkialla niissä muoti lehissä sanotaan että "pieni rintaisille lappubikinit" niinpä mulla sitten on sellaset ja kai ne on ihan hyvät (mulla on pinkit)
Emporio Armani uimapuku: UUSI http://www.huuto.net/kohteet/uusi-emporio-armani-uimapuku-koko-s-ei-hv/176715618
Blogista löytyy muutakin: http://citriksen-kirppis.blogspot.com/