Jos edustaja pitäisi valita jo kuulluista 1 ja 2 alkuerän kappaleista niin Crumbland ja Ninja olisivat kyllä ehdottomasti parhaita ehdokkaita.
Uskon kuitenkin myös Kari Tapion pärjäävän lopullisessa finaalissa vaikka viisu pontentiaalia en biisissä näe.
Toivottavasti viisuvalinnoissa olisi sen toisenkin kerran erehdytty, mitä kävi Lordin kanssa, kun tuntuu, että otetaan vain sellaisia ehdokkaita ettei vain tarvitsisi itse viisuja järjestää.
Kilpailukappaleet kuultavissa (1&2 erä)
http://ohjelmat.yle.fi/euroviisut/kilpailukappaleet
Heikko on Suomen taso!!!
7
413
Vastaukset
- stnaprkle
neuroviisuissa mtään elämää suurempaa musiikkia kuulla, muuten olen samaa mieltä tähän astisista skabaajista. tosin kari tapio voi olla kova sana jos iäkkäämpi väki innostuu äänestämään ja miksei innostuisi.
- Heyasd
Jos entäs Lordi - Hardrock Hallelujah kenties eläämää suurempi jollekin tai ainakin mahtava biisi.
- stnaprkle
Heyasd kirjoitti:
Jos entäs Lordi - Hardrock Hallelujah kenties eläämää suurempi jollekin tai ainakin mahtava biisi.
lordi oli kyl kova sana, monessakin mielessä. naurattaa vieläkin kun kukkahatut duunissa kauhisteli lordin valintaa;DDD
muuten en lordista hirveesti välitä mutta toi viisubiisi oli ihan mahtavuutta. mulle tulee siitä jostain syystä aina nirvanan smells like teen spirit mieleen, ehkä niiden cheer leadereiden takia?;)
- kappaleita
Siis mitä PASKA biisejä ovat tehneet ensimmäisten 8:n kappaleen osalta!! Pelastaako edes loput 4 jäljellä olevaa mitään ?
Eikö tarkoitus ole osallistua EUROVIISUIHIN eikä kotimaiseen laulukilpailuun!? HALOO ! Olisi jo luullut musiikintekijöiden oppivan edes vähän mihin ovat ryhtymässä mutta näköjään ei, ei! No, saahan Suomi taas vaihteeksi nauttia välivuodesta kun saa " 0 points " kaikilta ! Hyvä niin , koska parempaan ei näillä kappaleilla päästä ja tippuminen on varmaa! Onpa hauskaa taas lukea koottuja selityksiä miksi Suomi tippui, hah haa ! - ammattitaidolla tehty.
Mitä enemmän biisiä kuuntelee, niin sen upeammalta biisi kuulostaa.
Hieno balladi ja mahtava tulkinta.Euroviisuissa. Toivottavasti sinne menee joku toinen. Tänä vuonna tuskin voitetaan Balladilla. Voitto todennäköisesti menee jälleen itä-eurooppaan jälleen kerran.
- Kari on hyvä
Mutta yksikertaisesti ei onnaa. Iäkkällä artistilla, jonka ääni ei enää ole parhaassa lennossaan karisma korvaa ääntä. Karismaan vaikuttaa kuitenkin oleellisesti se aiempi tunnettuus. Karia ei tunneta muualla, niinpä mitään ei kukaan anna anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947733- 374087
- 483650
- 2473206
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402752Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as402715Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212684- 462623
- 1402588
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292549