Heikko on Suomen taso!!!

Heyasd

Jos edustaja pitäisi valita jo kuulluista 1 ja 2 alkuerän kappaleista niin Crumbland ja Ninja olisivat kyllä ehdottomasti parhaita ehdokkaita.
Uskon kuitenkin myös Kari Tapion pärjäävän lopullisessa finaalissa vaikka viisu pontentiaalia en biisissä näe.

Toivottavasti viisuvalinnoissa olisi sen toisenkin kerran erehdytty, mitä kävi Lordin kanssa, kun tuntuu, että otetaan vain sellaisia ehdokkaita ettei vain tarvitsisi itse viisuja järjestää.

Kilpailukappaleet kuultavissa (1&2 erä)
http://ohjelmat.yle.fi/euroviisut/kilpailukappaleet

7

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stnaprkle

      neuroviisuissa mtään elämää suurempaa musiikkia kuulla, muuten olen samaa mieltä tähän astisista skabaajista. tosin kari tapio voi olla kova sana jos iäkkäämpi väki innostuu äänestämään ja miksei innostuisi.

      • Heyasd

        Jos entäs Lordi - Hardrock Hallelujah kenties eläämää suurempi jollekin tai ainakin mahtava biisi.


      • stnaprkle
        Heyasd kirjoitti:

        Jos entäs Lordi - Hardrock Hallelujah kenties eläämää suurempi jollekin tai ainakin mahtava biisi.

        lordi oli kyl kova sana, monessakin mielessä. naurattaa vieläkin kun kukkahatut duunissa kauhisteli lordin valintaa;DDD

        muuten en lordista hirveesti välitä mutta toi viisubiisi oli ihan mahtavuutta. mulle tulee siitä jostain syystä aina nirvanan smells like teen spirit mieleen, ehkä niiden cheer leadereiden takia?;)


    • kappaleita

      Siis mitä PASKA biisejä ovat tehneet ensimmäisten 8:n kappaleen osalta!! Pelastaako edes loput 4 jäljellä olevaa mitään ?
      Eikö tarkoitus ole osallistua EUROVIISUIHIN eikä kotimaiseen laulukilpailuun!? HALOO ! Olisi jo luullut musiikintekijöiden oppivan edes vähän mihin ovat ryhtymässä mutta näköjään ei, ei! No, saahan Suomi taas vaihteeksi nauttia välivuodesta kun saa " 0 points " kaikilta ! Hyvä niin , koska parempaan ei näillä kappaleilla päästä ja tippuminen on varmaa! Onpa hauskaa taas lukea koottuja selityksiä miksi Suomi tippui, hah haa !

    • ammattitaidolla tehty.

      Mitä enemmän biisiä kuuntelee, niin sen upeammalta biisi kuulostaa.
      Hieno balladi ja mahtava tulkinta.

      • Euroviisuissa. Toivottavasti sinne menee joku toinen. Tänä vuonna tuskin voitetaan Balladilla. Voitto todennäköisesti menee jälleen itä-eurooppaan jälleen kerran.


      • Kari on hyvä

        Mutta yksikertaisesti ei onnaa. Iäkkällä artistilla, jonka ääni ei enää ole parhaassa lennossaan karisma korvaa ääntä. Karismaan vaikuttaa kuitenkin oleellisesti se aiempi tunnettuus. Karia ei tunneta muualla, niinpä mitään ei kukaan anna anteeksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      116
      6310
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      377
      6113
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5810
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2345
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      115
      1390
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1211
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      867
    Aihe