Mun elämässä naiset eivät ole juuri koskaan pyytäneet mua ulos.Aina on saanut itse olla aloitteentekijänä.On tullut vaan vihjeitä että nainen on kiinnostunut mutta vain yhden kerran mua on pyydetty ulos.Useimmiten jos joku nainen on ollut musta kiinnostunut ,on hän järkännyt itsensä mun lähelle ja odottanut että teen aloitteen.Kertokaa naiset että jos olette kiinnostuneita odotatteko että mies tekee sen aloitteen?Onko muilla miehillä samanlaisia aatoksia.
Naiset eivät juurikaan tee aloitetta
pentti
61783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nähtävästi monella naisella on semmonen asenne, että mies on se jonka pitää tehdä aloite. Tommonenhan kulttuuri onkin jo kaikkialla etenkin baareissa, kyllä ne on ne miehet jotka iskevät. Naiset eivät edes viitti vaivautua, kun tietävät, että jos notkuvat näkyvillä koko illan, niin varmasti ainakin viisi ihmisä tulee juttelemaan illan aikana. Epistä sanon mä :).
tein aloitteita. Sitä vaan on niin kovin vaikeaa tietää, mitä miesten päässä liikkuu.
Kun tarpeeksi usein peräkkäin saa pakit tai joutuu tiettyyn asemaan elämässään, niin naisella ei kerta kaikkiaan ole lupaa tehdä aloitteita. Kukapa haluaisi kantaa huoran nimeä lopun elämäänsä?
Että kyllä olen sitä mieltä, että miehet tekee aloitteet. Jos olen tyrkyllä tarpeeksi pitkään eikä mitään kuulu, niin oletan etten ole kiinnostava. Ja katselen ympärilleni, onko näköpiirissä muita kiinnostavia miehiä. Harvoin näitä kuitenkin löytyy, ja nolaan itseni roikuskelemalla tämän ainoan mielenkiintoisen lähistöllä.
Naisten aloite on se kun ne tulee baarin näkösälle ja sitä ennen viitsii meikata kasvojaan ja laittaa huulipunaa ym. Baarissa ne sitten jatkaa sitä aloitteiden tekemistä olemalla seksikkkäitä, käyttämällä hyvin kroppaansa tanssilattialla, tilaamalla drinkkejä jotta miesten on helpompi lähestyä. Naisten aloitteita on myös se kun ne kysyy, haluatko tarjota mulle drinkin ? Siihen mä mutisen jonkunlaisen kielteisen vastauksen, kuten ei oo rahaa :) Joskus tuntuu jopa että naisen aloite saattaa olla sellainenkin kun ne käpälöi ja tuulettaa niitä hiuksiaan, ikään kuin olevalla houkuttelevamman näköisiä.
Se kuitenkin tuntuu nin typerältä jos nainen suuttuu siitä kun mies ei tee aloitetta. Vaikka jos mies pyytää että voiko tulla naisen luo yöksi mutta ei kuitenkaan tee mitään. Mikä oikeus naisella on suuttua jos ei mies haluakaan pillua ? Onko se pillu niin kullanarvoista että sitä pitää aina yrittää ottaa kun on mahdollisuus. Aika heikko naisen itsetunto on jos todellakin suuttuu tollaisesta. Voi tietysti olla että joku nainen vaan on tällöin halunnut yhden illan panon eikä se äijä oo muutoin juuri kiinnostanut. Oon huomannut että jotkut naiset suuttuvat myös siitä jos ei mies olekaan niin yksinkertainen tekele että heti hirveesti innostuis.
-jos pitäisivät, tekisivät aloitteitakin.
Miehet ovat usein ärsyttäviä. Esimerkiksi mies, joka jatkuvasti tarkkailee auton polttoaineen kulutusta, ottaa naista päähän. Nainen haluaisi käyttää matkamittaria muuhunkin.
Sitten täydessä seilissä oleva mies on useimmiten täysmulkku. Turpaan vaan ja onnea, sanoi äivainaani haisevasta juopporetkusta.
Mutta yhdessä suhteessa mies on ihan pistämätön. ja sitä hän on silloin, kun kunto ja kestävyys on kohdallaan sängyssä. Mummokin herää haudan partaalta sitä herkkua ajatellessaan. Taidanpa tehdä vaarille aloitteen tai kenties putkimiehelle.
..Miehet!!!!
se on teidän homma;)