kipuja oikeessa kyljessä.. lonkan ja alimman kylkikaaren välissä. Oisko siinä se nousevan paksusuolen mutka? Mutta se outoo, kun vaiva on ollu jo 10v ja tulee ja menee - joskus liittyy liikkeeseen tai taivuttamiseen, mutta joskus vaikuttaa myös runsas kahvinjuonti, mistä röyhtäyksiä ihan sairaasti, voi kestää 15min. yhtä soittoo. Litalgin auttaa. Mutta mikä logiikka, jos kahvista, niin miten se voi vaikuttaa tuohon kohtaan ja siis vasta paksusuolessa, kun vatsalaukusta on matkaa vaikka millä mitalla tuohon suolen mutkaan.? Vai voisiko tuolla olla jostain kylkiluusta tai suolesta johtuva yhteinen tekijä.? Peristaltiikka/koliikki? Ei muita vaivoja kuin siis paikallinen kipu aivan oikealla kyljessä ja runsas röyhtäily, kipu joskus niin kovaa, että tulee tuskanhiki. Oisko siis joku "toiminnallinen", kun niinkin vanha vaiva.? (Ei veriulosteita tai muutakaan vatsan toiminnassa häikkää)
Oisko kellään vastaavaa? Kiitos mahd. vast...
kipua kyljessä
6
820
Vastaukset
- mutta minulla
se on munuaisesta. Ollut joskus munuaisaltaan tulehdus, sitten toisella kertaa koliikkeja ja aina on vähän enemmän tai vähemmän kipua. Villahousut jalassa kesät ja talvet. Silloin kun sattuu enemmän, pakkaan villapaidan ja paksun kaulahuivinkin vyötärön seuduille. Apua ei ole ollut, muuta kuin silloin, kun saa oikein kovan tulehduksen, antibioottia ja piikkejä takamukseen. -Ei taida olla mitään apua olemassakaan? Vai tietääkö joku jotain?
- mieleen
Sappikohtaus..vois ol sappikiviä:::
- napsu
joko tiedät mistä kylkikipu johtuu?
- munaissyöpä
Mene äkkiä lääkäriin! veljelläni oli sama homma ja hän kuoli siihen vajaan 90vuoden iässä.
- ReseptitönVisiblin
Ruoka tuppaa joillakin pakkaantumaan juuri mutkakohtiin, josta kirjoitit.
Käy terveyskeskuksessa, mitä turhaan asiaa murehdit ja mietit ?!
Vi-siblin auttaa jonkun verran suolen mutkien pakkaantumiseen, ja parantaa toimintaa, sen syönti pitää aloittaa pienin annoksi ja juoda runsaasti nestettä.- Anonyymi
Pyydä talomiestä ilmapumpulla ilmaamaan peräreikääs, saman aikasella röyhtäsyllä putkesi tulevat hoonatuiksi läpeensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1852719- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182227Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073