Mikä kappale?

minkä niminen kappale on kyseessä, jossa lauletaan jotain "you only set around(?) the words(?)..."? Kuulostaa vähän kun joku 007-kappale.

Kiitos etukäteen!
2155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

You only live twice?

Arvailen, en tiedä.

Äänestä

Ole hyvä ja otsikoi jatkossa viestisi paremmin. Kun palstalla jokaisessa aloitusviestissä kysellään kappaleiden perään, on turhaa kirjoittaa viestien otsikoksi "Mikä kappale?" Otsikosta pitäisi sen sijaan löytyä jotain tietoa siitä kappaleesta, mitä missäkin viestissä etsitään. Laitathan siis seuraavan kerran jo otsikkoon tuntomerkkejä etsimästäsi kappaleesta, esimerkiksi pätkän sanoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M62 kirjoitti:

minkä niminen kappale on kyseessä, jossa lauletaan jotain "you only set around(?) the words(?)..."? Kuulostaa vähän kun joku 007-kappale.

Kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu