Hyviä liikkeitä HKI?

Missä liikkeissä helsingissä kannattaa käydä? Ihan jotain perusvaatteita ja perushinnoilla meinasin katsella? Vaatekokoni on noin 32-34, xs? Ja opiskelijabudhetti.
1400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Isot vaateketjut myyvät halvemmalla, kuin pienet putiikit. Kannattaa aloittaa Stockalta (One Way) ja kulkea sieltä tunnelia pitkin Foorumiin, josta pääsee Kamppiin asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kääpänä kirjoitti:

Missä liikkeissä helsingissä kannattaa käydä? Ihan jotain perusvaatteita ja perushinnoilla meinasin katsella? Vaatekokoni on noin 32-34, xs? Ja opiskelijabudhetti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu