onko kenelläkään kokemuksia max factorin meikeistä? paras max factorin tuote? entä huonoin? kertokaapa kokemuksistanne :)
max factor
,.',.'
74230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Max Factorilta olen käyttänyt meikkivoidetta, huulikiiltoa ja ripsiväriä. Kaikki parhaita ikinä kokeilemiani tuotteita. Masterpiecea parempaa ripsaria ei ole, huulikiilto pysyy jopa huulilla ja meikkivoide on tarpeeksi peittävä olematta maskimainen. Samat kommentit olen kuullut muiltakin käyttäjiltä.
Paras meikkivoide mitä olen käyttänyt on ehdottomasti Maxfactorin Lasting Performance.
Huulikiillot myös erittäin hyviä.
Onko kenelläkään kertoa kokemuksia tästä uudesta meikkivoiteesta nimeltä "Miracle touch" liquid illusion foundation.
Miracle Touch on yksi Max Factorin suosikeistani. Se peittää aika hyvin, riippuu tietysti ihosta. Suosittelen Miracle Touchin ostamista! Vaalein sävy Creamy Ivory on mielestäni hyvä suomalaiselle, vaalealle iholle. Ainakin itselläni se on toiminut hyvin. Voidetta on helppo levittää sormin tai mukana tulevalla sienellä. Miracle Touchista taitaa tulla vakiomeikkivoide mulle. :) Mutta yksi miinus siinä kuitenkin on...nimittäin se, että purkissa on aika vähän voidetta, ja siihen nähden se on aika hintava... :/ Mutta kannattaa ostaa! :)
Kiitos Omena- :) Sellaista vielä mietin että onko neutraali sävyinen vai taittaako tuo vaalein punaiseen/keltaiseen? Ja tarvitaanko sen kanssa välttämättä puuteria, vai jättääkö kovinkin kiiltävän pinnan? Saako levitettyä ohuesti vai jättääkö selvän "pakkeli"pinnan? Kiitos kovasti jos viitsit vastata vielä näihin mietintöihini!
No en osaa sanoa tuosta sävystä, kannattaa käydä kokeilemassa. Stockmannin asiantuntija ainakin sanoi, että se on yleisin sävy suomalaiselle iholle.
Tästä meikkivoiteesta ei tule mielestäni niin mattapintaa, joten jos iho kiiltelee paljon, kannattaa käyttää puuteria. Itselläni ei iho paljoa kiiltele, joten en tarvitse puuteria.
Iholle riittää ohutkin kerros tätä meikkivoidetta, joten ei ole pelkoa 'pakkelikerroksesta'. En osaa sanoa ihan varmasti, mutta en itse ainakaan tarvitse paljoa tätä meikkivoidetta.
MAX FACTOR ON PERSEEST! TESTAA ELÄINKOKEILLA!