Hei! Itse olen 160 cm pitkä mutta silti naisen mallinen. Minun on hirveän vaikea löytää istuvia ja tarpeeksi lyhytlahkeisia housuja. Nykyään mallit on suunniteltu ihan takapuolettomille :P ihmisille tai sitten mallit ovat niin kapeita ettei niitä saa vedettyä jalkaan, tai muuten oudon mallisia, esim. jäävät puoleenperseeseen tai vastavuoroisesti jättävät "taskun" selkäpuolelle. olen kuitenkin ihan normaalipainoinen mutta vaan vähän muodokkaampi yksilö. Onkohan helsingissä jotain latinoiden/afrikkalaisten naisten muotikauppaa josta saisin istuvat mutta tyylikkäät housut? tai onkohan jotain suositeltavia merkkejä ??
lyhytlahkeisia housuja
epätoivoinen....
2
561
Vastaukset
- vähän lyhyempi
Mulla on ollut sama ongelma tuosta "selkätaskusta", mutta ainakin Espritin farkut istuvat hyvin. Kokeile niitä, ainakin Sokokselta saa.
- kans latinopeppu
suosi strech-farkkuja.Esim Kluuvin Z.i.p.istä löytyy Zipin omasta mallistosta lahjepituudella 30 siistejä muodikkaita strech-farkkuja suhtedullisesti(n.40-60€).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022286- 1041704
- 881415
- 1331387
- 1171266
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741228Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631101- 511047
- 36972
- 33834