Oltiin poikaystävän kanssa 3 vko ja nyt meni poikki. Syyks se sano ettei se tuntenut mua kohtaan tietynlaista vetovoimaa..se kuitenkin sano et jos se löytyy ni sit ehkä palataan yhteen. Kuinka todennäköistä on et tälläinen vetovoima syntyy?
onko toivoa?
surullinen tyttö...
5995
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta jos meni poikki, niin hyvä, että meni tuollalailla ihan alkumetreillä. Kyllä tapaat uusia ja mielenkiintoisia tyyppejä, älä sure liikaa!!
Usein nuorena noita ihastuksia tulee ja menee vähän miten sattuu. Toisten kanssa synkkaa ja toisten kanssa ei.
Voimia! :)
pakottaa, ja ilman sitä.. No niistä tyypeistä tulee useimmiten kavereita tai ei mitään. Itse juuri pistin pelin poikki miehen kanssa kun en tuntenut häneen sitä tietynlaista vetoa. Voihan olla, että ajan kanssa, hän saattaa huomata sinussa jotain piirteitä jotka herättävät vetovoimaa sinua kohtaan. Mutta älä vaan missään nimessä ole jatkuvasti tyrkyllä, hymyile kun tapaatte, ja osoita että nautit omasta elämästäsi, tee asioita, sillä sellaiset ihmiset ovat monta kertaa kiinnostavampia. Mutta olen samaa mieltä oman kokemukseni pohjalta kuin edellinenkin vastaaja, se on aika epätodennäköistä. Valitettavasti :/
Ei se tule ja jos tulee niin se jää. Muuten minäkin luulin, että taivallan yksin tieni. Mutta sain niin kivan ihmisen tavata, että kaikki meni sekaisin ihanasti, eli saa laulaa että sait sydämeni sekaisin. Mutta kuule se tulee yllättäen. Minäkin itkin jo mikä vika mussa on, mutta nyt heti tunnettiin se sama veto toisiimme, se on totta olemassa. Laitat vain itteäsi ja pidät mielesi pirteänä ja suuntaat katseesi ulos.
Se voi tulla muuten sattumalta, vaikka missä vain. Olet nuori, älä liimaudu miehiin anna niiden liimautua siis oikealla tavalla eli rakastaa sua. Ja niitä on muuten kunnollisia miehiä olemassa.
Mä oon kyllä sitä mieltä et se vetovoima joko on heti ja jos sitä ei oo niin ei se kyllä myöhemminkään tuu, tuntuu vähän siltä, että tää poika haluaa vaan vähän kattella ja kokeilla, että josko sitä löytyis joku muu ja pitää sut ns. varalla, että jos ei heti satu ketään muuta löytämään niin sitten ottaa sut takas. Älä suostu semmoseen. Se vetovoima ei tuu koskaan jos sitä ei tässä alussakaan ollut.
Oli sitä alussa mut se katos...