Minusta on tulossa sinkku 20 vuoden avioliiton jälkeen. Missä paikoissa minun ikäiseni sinkut käyvät? En hae mitään yhden illan seuraa vaan haluaisin tutustua fiksuihin samanikäisiin miehiin. Vai onko ne kaikki jo varattuja? Voiko netistä löytää kumppanin? Jotenkin toi ajatus tuntuu vieraalta, mieluummin tutustuisin ihan nokatusten.
Voiko netistä löytää kumppanin?
8
1186
Vastaukset
- M23.
Mutta eivät ole kestäneet.
Ei monikaan nykyään jouda liikkua "ihmisten ilmoilla" ja netissä voi saada jotain vinkkiä toisesta, joka kans hakee seuraa.
Varovainen joutuu olemaan, ei pidä uskoa hyvään tuuriin. Huijareita on vähintään yhtä paljon, kuin aitoja ihmisiä.
Varaudu muutamaan pettymykseen ja jo vain, jossain vaiheessa se aurinkokin ehkä paistaa risukasaan =)- moni on
Moni on löytänyt.
Pitää muistaa, että netissä on myös huijareita, pelkkää seksiseuraa harhaanjohtavalla kirjoituksella etsiviä, varattuja... Mutta silti joukossa on myös paljon rehtejä sinkkuja. - aikuinen mies
Netti taitaa olla paras paikka meidän ikäluokalle. Itse olen Sinua pari vuotta vanhempi ja jopa samasta kaupungista, ja etsin jopa kumppania. En pelkästään etsi, vaan naisetkin etsivät. Netin kautta otetaan paljon yhteyksiä.
Laita ensin HYVÄ profiili tuonne treffit osioon. Kerro mitä haluat. Kerro harrastuksista ja haaveista. Selaile ensin naisten profiileja ja ota vähän mallia. Sitten alat haarukoida halutunikäisiä miehiä ja kun kivoja löytyy, niin otat rohkeasti yhteyttä. Todennäköisemmin miehet ottavat Sinuun enemmän yhteyttä. Täällä on paljon vapaita ikäsiäsi miehiä.
Totta on, että monista ajatus tuntuu ensin vieraalta. Toisaalta, olet siellä ihan turvassa, ja kuvaakaan ei ole pakko laittaa.
Sitten kun joku tuntuu kivalta niin kirjoittelette toisillenne, ja jos homma etenee hyvin, niin siiten voittekin tavata nokikkain.- aikuinen mies
Netistä on todennäköisempää löytää juuri se fiksu ja omia arvomaailmoija peilaava ihminen kuin esim. jostain tanssiravintolasta. Vantaalla mieleen tulisi lähinnä Toppari tai Hotelli Vantaa, mutta niissä tavatut ihmiset ovatkin "sattumanvaraisempia".
Tämä saattaa tuntua oudolta ajatukselta, mutta se ei ole sitä. Kun ravintolassa tutustuu toiseen, niin aikaa on käytettävissä erittäin rajallisesti. Mielikuva on tehtävä heti. On aika pieni todennäköisyys, että aikuinen ihminen löytää ravintoloista täsmälleen sopivaa seuraa. Itse olen luopunut lähes kokonaan ajatuksesta että menisisin ravintolaan naisia etsimään. Netissä niitä sen sijaan löytyy, ja niihin voi "tutustua" ilman että "tutustumisen kohde" edes huomaa. Sitten voi keskittyä niihin kaikkein mielenkiintoisimpiin.
Muista kumminkin nuo koko ajan hoettavat varoitukset. Toisaalta ei tämä sen vaarallisempi paikka ole kuin vaikka Tulisuudelma - molemmissa paikoissa on huijareita.
Yksi varoituksen sana kuitenkin nettideittailuun: Älä rakastu itse rakentamaasi mielikuvaan, se on yleistä.
- mies 48 v
treffipalstatlta naisen. Ollaan nyt seurusteltu jo yli vuosi. Oma kokemukseni oli, että se etsintä ja löytäminen oli ällistyttävän helppoa ja nopeaa. Monilla on sitten tuskallisia kokemuksia myös. Eli samanlaista sattumankauppaa se on netissä, kuin muuallakin. Oma asenne on ratkaisevaa: mitä haluat löytää ja millä ehdoilla.
Netti on teoriassa "tehokkaampi" kuin live-elämä, koskapa täällä voi kohdentaa hakunsa ja tutustumisensa, mutta kun toisaalta kaikki kohdentavat ja tarkentavat kilpaa, niin toki netissä viime kädessä on sama epävarmuus kuin kaikkialla muuallakin sen oikean löytämisessä. - miehiä vähän
Totta kait vai, ja mitään ei saa tai löydä jos ei koeta onneaan! Eli ahkerasti nyt chattimaan, laitta oma treffi-ilmoitus ja tapaile miehiä. Itse olen sitä mieltä, että kannattaa tavata mahdollisimman nopeasti, eikä jäädä mailailemaan pitkäksi aikaa jos vastapuoli tuntuu yhtään kiinnostavalta.
Mutta varaudu siihen, että heti ei tärppää, kunnollisia ja kivoja miehiä on kaupungeissa puolet vähemmän kun naisia, joten ne hyvät on monesti jo viety tai vasta nuolevat eron jälkeisiä haavojaan.
Eli rohkeasti liikkeelle ja katse kohti kevättä :)
PS itse olen 46v nainen ja löysin vuosi sitten miehen netistä, sitä ennen oli 2 ilmoitusta ja ajattelin jo luovuttaa... joten sitkeys palkitaan! - Minäkin löysin
n. vuosi sitten ja yhdessä on kestetty kaikki tuulet. Löysin hyvän ihmisen - parhaan minulle. Itse yritän olla paras hänelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1712966SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän631902Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1001855Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3031829Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --221662Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.291369Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291352Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1181243Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411122RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041062