Pettymys..

Tänään oli sitten ensimmäinen "viikko punnitus" ja olen tiputtanut vain puoli kiloa... Masentavaa, kun tähtäsin siihen kilo viikossa veks hommeliin ja lähti vain puolet siitä. Täytyy olla tarkempi nyt kun alkaa uusi viikko. Tsemppiä kaikille muille, jotka onnistuitte!
2405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Päivässä vaihtelee paino jo n. 1-2kg, joten ei ole mitään merkitystä, jos puntari näytti nyt vain puoli kiloa vähemmän. Jos syöt kevyesti ja terveellisesti ja liikut, niin ei mitään hätää, jatkat vain. Ne tulokset alkavat näkyä vasta pidemmällä säteellä, ei vielä viikossa välttämättä.

Äänestä

niitä kasviksia, syö keittoja ja pienennä annoskokoja ja juo pääasiassa vettä niin johan lähtee yli kilo viikossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Läski- kirjoitti:

Tänään oli sitten ensimmäinen "viikko punnitus" ja olen tiputtanut vain puoli kiloa... Masentavaa, kun tähtäsin siihen kilo viikossa veks hommeliin ja lähti vain puolet siitä. Täytyy olla tarkempi nyt kun alkaa uusi viikko. Tsemppiä kaikille muille, jotka onnistuitte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu