Olen tässä miettinyt aikani kuluksi: löytyykö teidän menneisyydestä tapauksia että olette käyneet treffeillä, seurustelleet tai vain pussailleet joskus jonkun kanssa ja sitten myöhemmin olette kuulleet että tyyppi on kuollut?
Mun historiassa näitä on jo 4kuollutta ja yksi melkein kuoli sen jälkeen kun muhun tutustui. Siis nämä tapaukset ovat tulleet mun tietoon mutta voihan niitä enemmänkin olla... Mun mielestä tuo on iso luku varsinkin kun tyypit ovat kuolleet ennen 30 ikävuotta.
Olenko kuoleman enkeli vai vaan helevetin huonoon saumaan sattunut nuoruudessani?
Tämänkään takia hirveesti viitti miehiin kajota kun ne sitten joutuu onnettomuuksiin... ;)
t. "Viikatenainen"
Mun historiassa näitä on jo 4kuollutta ja yksi melkein kuoli sen jälkeen kun muhun tutustui. Siis nämä tapaukset ovat tulleet mun tietoon mutta voihan niitä enemmänkin olla... Mun mielestä tuo on iso luku varsinkin kun tyypit ovat kuolleet ennen 30 ikävuotta.
Olenko kuoleman enkeli vai vaan helevetin huonoon saumaan sattunut nuoruudessani?
Tämänkään takia hirveesti viitti miehiin kajota kun ne sitten joutuu onnettomuuksiin... ;)
t. "Viikatenainen"
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos sinulla ei ole ollut useampaa tuhatta miestä, niin onhan tuo melkoinen sattumien summa. Tilastoa voi toki vääristää, jos on kiinnostunut eläkeläisistä, syöpäpotilaista, narkkareista, hiv-positiivisista, exrteme-urheilijoista, mielenterveyspotilaista jne.
että ei tuo ihan normaalia välttämättä ole. Ja ei, ei ole ollut tuollaista määrää miehiä. Yksi noista teki itsemurhan muut kuolivat onnettomuuksissa.
Mun tietoon ei ainakaan ole tullut yhtäkään suutelemaani miestä tai naista, joka olisi kuollut. Onneksi, kyseessä on sentään suht nuoret ihmiset, joten toivoisin kaikille vielä monia elinvuosia.
Aika spookya nuo sun luvut...
nyt alkaa vaikuttamaan siltä että oli virhe avautua täällä sillä alan tuntemaan itseni ihan oikeasti kuoleman enkeliksi... :(
sä vain olet pieni tilastopoikkeama tällä kohdin. Jostainhan se keskiarvo täytyy muodostua ja jonkun täytyy edustaa myös niitä huippuarvoja niin hyvässä kuin pahassa :)
tyyppi. Sun kanssa ei kannata pussailla.
ollut nainen, jolla oli niin, että jokainen mies ketä hän suuteli kuoli pian sen jälkeen... Muistaako joku? (siis jossain muussakin kuin poliisiopistossa, jossain vähän vakavammassa sarjassa). Mä en ole vielä onnistunut tappamaan ketään...
siinä oli se Maggie tai joku tumma nainen jonka kaikki poikaystävät kuoli.
ei ole vielä kuollut, mut onhan menneisyydessä pari miestä, joille heidän omien elämäntapojensa ja valintojensa vuoksi tuskin on kovin pitkää tulevaisuutta luvassa ellei sit jotain ihmettä tapahdu.
Hän oli elämäni nainen. Siinä samalla taisi kuolla kykyni rakastaa.
tosi surullista. Munkin ensi rakkaus kuoli kymmenen vuotta sitten alle 30 vuotiaana.
Silloin kun nuori ihminen kuolee onnettomuuteen tai sairauteen sen ymmärtäminen, että miksi niin pitää käydä ottaa koville.
kestää et tollasesta pääsee yli vai voiko siitä koskaan päästä?
kovin yksilöllistä miten siitä pääsee yli. Mulla on muutenkin sellainen elämänasenne etten märehdi menneitä, että se nyt ainakin auttaa. Mutta jos ajattelee kenen tahansa nuoren ihmisen kuolemaa niin se vaan tuntuu niin turhalta eikä sen tarkoitusta ole helppo ymmärtää.
Mutta ei varsinaisesti deittailun tai pussailun osalta...
Olin tosi nuori tyttö, oikeestaan lapsi vielä, kun yks vanhempi urheilijapoika kännipäissään sanoi että kunhan kasvat niin mennään naimisiin.
Se kuoli vähän ajan päästä.
Vuoden kuluttua yks miesopettaja sanoi mun vanhemmille (toivottavasti vitsillä) että taitaa kasvattaa musta vaimon itselleen.
Se kuoli samalla viikolla.
Yläasteella oli joku typerä leikki, piti kertoa kenen kanssa menisi naimisiin ja miksi.
Yks poika sanoi mut ja seuraavana päivänä oli lippu puolitangossa. Se oli kuollut kolarissa.
Sittemmin mua on kyllä kosittu useinkin, eikä kukaan noista ole toistaiseksi kuollut. Mutta kyllä mua hirvitti, aattelin että en voi mennä ikinä naimisiin kun kaikki kuolee pelkästä ajatuksesta.
Levätkää rauhassa.
"olette käyneet treffeillä, seurustelleet tai vain pussailleet joskus jonkun kanssa ja sitten myöhemmin olette kuulleet että tyyppi on kuollut?"
En ole koskaan pussaillu tai käyny treffeillä raadon kanssa ja eikö ton nyt luulis huomaavan jo treffeillä jos toinen on kuollu?