Mikä on varmin tapa saada mies ihastumaan? Kahdet treffit takana ja mielenkiintoa löytyy molemmin puolin, vaikka mies ei anna huippuinnokasta kuvaa itsestään.
En haluaisi nyt pilata tätä juttua hötkyilemällä ja näyttämällä yli-innokkaalta, vaikka sitä olenkin.
Kerro miten olet toiminut! Mikä tehoaisi sinuun?
En haluaisi nyt pilata tätä juttua hötkyilemällä ja näyttämällä yli-innokkaalta, vaikka sitä olenkin.
Kerro miten olet toiminut! Mikä tehoaisi sinuun?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eli..
kysele
kuuntele
keskustele (myös kritisoi)
kosketa (kevyesti)
kehu
kannusta
Mutta ennen kaikkea: ole oma itsesi. :)
kysele
- olen kysellyt, mies vähemmän minulta
kuuntele
-olen kuunnellut ja tehnyt tarkentavia kysymyksiä, mieskin kuunnellut minua
keskustele (myös kritisoi)
-olen keskustellut, kovin vähän kritisoinut
kosketa (kevyesti)
-suudeltu ollaan, en varsinaisesti koskenut esim. kahvilla
kehu
-hmm, en ole tainnut tarpeeksi kehua? vaikka positiivisesti olen suhtautunut häneen ja hänen kertomiin juttuihin, toisaalta hänkään ei ole oikein kehunut minua
kannusta
-tätäkään en varsinaisesti ole tehnyt, vaikkakin edelleen positiivinen suhtautuminen asioihin
Mutta ennen kaikkea: ole oma itsesi. :)
Olen ollut, oma positiivinen, kaunis itseni ;)
kai vaan vie oman aikansa?
Ja aika hyvinhän te olette kuitenkin edenneet ;)
Vai mitkä odotukset sulla on hänen suhteen nyt? Mitä toivot tapahtuvan? Millä aikajanalla?
Toivon ehdottomasti seurustelua ja näin ollen jotain vakavampaakin. :)
Ja olen ihan huippuinnoissani, mutta en haluaisi pelottaa miestä liiallisella innokkuudella. :)
Mies on yh-isä...
.. pitääkö siitä seurustelusta ihan sopimalla sopia?
Niin kauan, kuin te treffaatte, niin eikö kyse ole jonkinlaisesta suhteesta? Etenkin kun jo suudelleetkin olette?
Onko hän esitellyt sinut lapsilleen? Tai puhunut heistä tai heidän tapaamisestaan?
hänen tyttärensä.. Ei kai siitä seurustelusta tarvi sopia, eikä tässä mikään kiire ole kun vasta kahdet treffit takana. :D Lähinnä hain neuvoja ja kannustusta itselleni, en todella halua mokata tätä juttua! :)
No niin, vaikuttanee siltä että mies on sinusta kiinnostunut jonkin verran, ja voit sen vähäisenkin kiinnostuksen sammuttaa juuri sillä yli innokkaalla kyselemisellä. Joten pakkia, pakkia.. Anna miehelle tilaa yrittää sinua, vähän haastetta. Silloin mies joutuu pyörittelemään päätään, että miten tuon tytön sydämen saisi teoilla omakseen.
Joten, lopeta liika kyseleminen, jos kerran hänkää ei sinua ahdistele. Kyllä kerkeät kysellä myöhemmin, ja vielä parempi iskijä tajuaa sen, ettei lempiväriä selvitä kysymällä sitä vaan normaalin keskustelun lomassa ja yhdessä elämisen kautta huomataan toisesta piirteitä, joka on sitä todellista toisen oppimista ja tuntemista.
Joten ole vastassa, kun mies on valmis tulemaan. Ei tarvi etääntyä, mutta vähän kemiaa ja säpinää ilmaan.