tuntuu, ettei millään ole enää merkitystä..raha asiat on päin vittua..Ihminen joka luulin että välittää, lähti tänään pois..ilman mitään järkevää syytä.
vaikka yrittää ajatella, et kyllä ne asiat tästä selviää, sisällä tuntuu niin tukehduttava tuska ja kipu, ja ei ole ketään kelle kertoisin tämän kaiken, vaikka ympärilläni on paljon ihmisiä.
ne vaan sanoo, että älä murehdi, kaikki selviää kyllä. Mutta kun ei enää vaan jaksa.
vaikka yrittää ajatella, et kyllä ne asiat tästä selviää, sisällä tuntuu niin tukehduttava tuska ja kipu, ja ei ole ketään kelle kertoisin tämän kaiken, vaikka ympärilläni on paljon ihmisiä.
ne vaan sanoo, että älä murehdi, kaikki selviää kyllä. Mutta kun ei enää vaan jaksa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Et sinä ole ainut jolla on noita vastoin käymisiä... mullakin välillä vaikka muille jakaa..OLEN oppinut että ei tartekkaan aina jaksaa.. ja kaikkiin ongelmiin tulee joku ratkaisu ennemmin tai myöhemmin AIKA on mun ystävä... monikin asia on ollu täysin lukossa ja päin mitä nyt en viitti kirjoittaa mutta olen oppinut että mietiskelemällä asioiden suunnittelulla..ajalla on paljon merkitystä .. siispä EI ME KONEITA OLLA me saadaan olla välillä hauraita ihmisiä ja itkeäkkin ...KYLLÄ SE SIITÄ..tsemppiä... koeta JAKSAA ensin päivä sitten viikko jne.. asiat muuttaa muotoaan ja sinullakin tulee uusia asioita eteen ja nää nykyiset jää unholaan!(kerroithan sinä meille lukijoillekkin asiasi sekin on jo jotain..eikä me sinua edes tunneta))
itse kirjoittanut tuon jutun, ihan samanlainen tilanne minulla, lisäksi olen vielä kahden lapsen yksinhuoltaja, helppoa ei ole mutta jotenkin on vaan yritettävä mennä eteenpäin lastenkin takia, voimia sinulle :)
jaksaa. Minä opin kovimman kautta, että raha-asiat ovat kuitenkin vain pieniä murehdittavia täällä. Minulle annettiin liian suuri murhe, kun äitini kuoli yllättäen viime vuoden lopulla. Lupasin itselleni etten murehdi turhia, elämä on kuitenkin lahja ja näistä päivistä täällä tulee yrittää iloita. Ihan pienistäkin asioista. Raha ja materia menetti merkityksensä. Rahaa tietysti tarvitaan, mutta sen takia ei kannata ylenmäärin
murhetta kantaa.
Voimia.