Latinon ja suomalaisen ero

Kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa, joten...

Argentiinan presidentti, Cristina Fernández de Kirchner:
http://farm3.static.flickr.com/2316/2101206915_1b7eeaba49.jpg

Suomen presidentti, Tarja Halonen:
http://www.mil.fi/ruotuvaki/linnanjuhlat/kuvat-linna/tarja.jpg
11807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mutta tuossahan tartsa on ihmeen edustava..

Äänestä

Näillä tädeillä on myös kymmenen vuotta ikäeroa..

Äänestä

Kyllähän ikä painaa jo molemmissa, mutta ilmeisesti Argentiinan entisellä pressalla oli aikanaan mistä valita. Onhan tuo ollut ainakin joskus nätti. Mutta sitten tuo meidän muumi mamma. Se varmaan vain sattui olemaan suosion aallon harjalla vaalipäivänä. Ensin suosikkina oli muistaakseni se ruotsalaisten Lillan, sitten se yksin liekin varsi mutta valituksi tuli kuitenkin tämä harmaa varpunen.

Äänestä
  • Lillan ei ole koskaan ollut tarja halosen kanssa vastakkain. Selvitä asiat, ennen kuin kerrot täällä.

    Mitä väliä presidentin ulkonäöllä. Ei sen sillä ulkonäöllä kuulu diplomaattisia suhteita hoitaa vaan puhetaidollaan ja pelisilmällään

    Äänestä

  • prsedentte kirjoitti:

    Lillan ei ole koskaan ollut tarja halosen kanssa vastakkain. Selvitä asiat, ennen kuin kerrot täällä.

    Mitä väliä presidentin ulkonäöllä. Ei sen sillä ulkonäöllä kuulu diplomaattisia suhteita hoitaa vaan puhetaidollaan ja pelisilmällään

    Näin muistelen. Voin olla tietysti väärässäkin. Ainakin hän oli jossakin välissä mielipidekyselyjen johdossa.

    Äänestä

Juu, ei presidentin tarvitse olla kaunis. Eikä komea, jos sattuu olemaan mies. Kauneuskilpailut ovat erikseen.

Sitäpaitsi, jos Tarjan ulkonäkö olisi ollut toinen, ei Suomi olisi ikinä päässyt näyttäytymään Late Night with Conan O'Brienissä. :D

Äänestä

Suomessa ei ikinä otettaisi tosissaan noin kaunista ja naisellista naista. Suomessa ei tulla koskaan näkemään naisellista naista presidenttinä, sillä Suomessa naiset ovat aivan eri luokkaa ja ne harvat jotka näyttävät todellisilta naisilta, ovat valtaväestön silmissä bimboja, jotka ymmärtävät vain rakennekynsien päälle. Hävetkää!

Latinonaiset saavat olla naisellisia - ja myös ovat! Heidän ei tarvitse olla puolimiehiä, jotta heitä arvostetaan.

Äänestä

Mainittakoon että joitain eroavaisuuksia saattaa olla myös latinomiehessä ja suomalaisessa miehessä.

Äänestä

Niin, latinot ovat tummia ja käyttävät paljon meikkiä. Mutta Tartsu on silti musta "nätimpi".

Äänestä

Niin, ja sitten suominaiset ihmettelee kovaan ääneen että mikä H*LVETTI siinä on kun ei kelpaa :D

Äänestä
  • liiaksikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hallitsijattaret kirjoitti:

Kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa, joten...

Argentiinan presidentti, Cristina Fernández de Kirchner:
http://farm3.static.flickr.com/2316/2101206915_1b7eeaba49.jpg

Suomen presidentti, Tarja Halonen:
http://www.mil.fi/ruotuvaki/linnanjuhlat/kuvat-linna/tarja.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu