Miksi miehiä ärsyttää jos vanha ämmä (40v) ja nuori mies (25v) seukkaavat. Samoin vanhempia naisia ärsyttää jos vanhempi mies (55v) ja nuori nainen (25v) muodostavat harmoonisen pariskunnan.
"Ei kannata sekaantua toisten asioihin"
MarttyyriMallari-TTt
Vanha ämmä ja nuori mies-dilemma
11
610
Vastaukset
- oona.
TÄYSIN SAMAA MIELTÄ!
"Jokainen eläkööt OMAA elämäänsä." - iltavuoroon
Pakkohan sitä on painaa duunia, kun on kerran mennyt lupaamaan. toivottavasti saat korvauksen..
- cookos
sinä oot sitten varmaan 25 v....ei 40 vuotias nainen ole vanha ja ei varsinkaan ämmä. Aika paha..varsinkin naisesta, jota luullaan nuoremmaksi kuin onkaan.
Ja vastaus kysymykseen..ärsyttääkö ketään sellainen, en ainakaan tiedä. Minua ei ainakaan ärsyttäisi, miksi pitäis?? Jokainen saa tehdä niinkuin lystää, jos on onnellinen. selitys:
Kyse on Ikaros syndromasta, missä vanhempi henkilö yrittää kieltää ruumiinsa rappeutuminen.
Samaa syndromaa potee he, jotka käyvät nuorennusleikkauksissa.- cookos
Miten kahden ihmisen välinen kiintymys ja rakkaus voidaan yhdistää samaksi elimistön vanhenemisen kanssa.
Eiköhän siinä suhteessa ole kysymys tunteista, halusta, intohimosta..joten kaksi eri asiaa. Toista kiinnostaa kiihko ja nuoruus ja toista kokemus ja itsevarmuus. cookos kirjoitti:
Miten kahden ihmisen välinen kiintymys ja rakkaus voidaan yhdistää samaksi elimistön vanhenemisen kanssa.
Eiköhän siinä suhteessa ole kysymys tunteista, halusta, intohimosta..joten kaksi eri asiaa. Toista kiinnostaa kiihko ja nuoruus ja toista kokemus ja itsevarmuus.selvitys (kirjan nimeä en muista):
"Monet miehet pitävät varallisuutta ja sen ilmentäviä muotoja riittävänä osoituksena siitä,
että heillä on arvoa.
Toiset taas kohentavat omanarvontunnettaan testaamalla kehonsa -särkyvimmän ominaisuutensa- rajoja.
Tälläiset miehet voivat heittäytyä toimintaan nuorekkaalla innolla, joka ei tähtää läheisyyteen, vaan vanhenemisen ja rappeutumisen pelon voittamiseen.
Miehen seksuaalinen toiminta voi näin ollen muistuttaa lentämisen fantasiaa (Ikaros-sydrooma).
Sen tarkoitus on kieltää rajoituksemme ja pönkittää illuusiota kuolemttomuudesta."- cookos
runontaja kirjoitti:
selvitys (kirjan nimeä en muista):
"Monet miehet pitävät varallisuutta ja sen ilmentäviä muotoja riittävänä osoituksena siitä,
että heillä on arvoa.
Toiset taas kohentavat omanarvontunnettaan testaamalla kehonsa -särkyvimmän ominaisuutensa- rajoja.
Tälläiset miehet voivat heittäytyä toimintaan nuorekkaalla innolla, joka ei tähtää läheisyyteen, vaan vanhenemisen ja rappeutumisen pelon voittamiseen.
Miehen seksuaalinen toiminta voi näin ollen muistuttaa lentämisen fantasiaa (Ikaros-sydrooma).
Sen tarkoitus on kieltää rajoituksemme ja pönkittää illuusiota kuolemttomuudesta."ei nuorella miehellä ole vielä sellaisia pelkoja, vanhemmalla naisella saattaa jo ollakin. Ja tuo voi käydä naiselle hyvinkin, saattaa kokeilla vielä sen oman kehon haluttavuutta.
Mut vanhempi mies ja nuori nainen...siihen sopii. cookos kirjoitti:
ei nuorella miehellä ole vielä sellaisia pelkoja, vanhemmalla naisella saattaa jo ollakin. Ja tuo voi käydä naiselle hyvinkin, saattaa kokeilla vielä sen oman kehon haluttavuutta.
Mut vanhempi mies ja nuori nainen...siihen sopii.on rakkautta, kuten ystäväni kohdalla.
Toisilla vastaavasti testausta, kelpaako nuorille miehille.
Lasketanko mukaan ne ikänaiset joiden nuoret puolisot on asialla pelkän rahan vuoksi?
- nuori mies
näin viime yönä kauheaa painajaista vanhoista akoista. Lakanat oli hiestä märät herätessä.
- sulle :
"voin vain arvailla tuskasi määrän"
- cookos
sä olet sitten sitten vielä liian nuori ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733350
- 463112
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512351Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3411999- 1401759
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161575Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan121432Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121269- 451204
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii671120