Neckar

mievain

Voisko joku auttaa!!!!Pitäis löytää 1964 Necariin väri koodeja. Ja onko Neckaria tuotu Suomeen turkoosin sinisenä?

4

1923

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oiko näistä apua
    • Mini-64

      Todellisen alkuperäisen värin saattaa löytää jostain takapenkin selkänojan takaa. Niin ja mikä nekkari? Jaggst 770, se kusiaisen näköinen vai joku muu? Neckaria (Neckar europe oli sama auto, kuin Fiat 1100) tehtiin Saksassa Fiatin lisenssillä käytännössä Fiatin osista.

      • mievain

        Auto on Neckar europa vm.1964
        Kyseisen auton alkuperäinen väri on punainen,mutta tykkäisin itse turkoosin sinisestä,onkohan sen väristä autoa tuotu Suomeen?Ja mistä sais väri koodeja?
        Ajattelin jossain vaiheessa yrittää museo rekisteröintiä,kuinka tarkka auton täytyy olla ja kuinka väri saa poiketa alkuperäisestä?Pitääkö värin olla rekisteriotteessa mainittu vai kelpaako muukin väri mitä kyseisessä automallissa on käytetty?


    • tommonenko

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1760
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      44
      1247
    3. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      46
      1109
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1000
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      172
      839
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      790
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      713
    8. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      709
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      14
      702
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      636
    Aihe