Euroviisuissa pärjäävät yleensä homot, transut ja lesbot. Siksi Suomen edustajaksi tulee joko drag-artisti Cristal Snow, jonka suuntautumisesta ei ole epäselvyyttä tai homo-orkesteri Teräsbetoni.
Missä miehet huh hah huh...
Missä miehet huh hah huh...
Vastaukset 6
Vanhimmat
mukaan lähes kaikki tän vuoden osallistujat ovat homoja, transuja t. lesboja? Ei sen puoleen, ainakin viime perjantain semeissä überstailattu idols-kristian näytti ihan transuhomolta ja mikael konttinen sillanpää-kloonilta:D
Eli kenestä en itse pidä, sen täytyy olla homo/transu/lesbo? Näinhän se nykyään näyttää menevän varsinkin tunteita herättävällä musiikkialalla.
naisen mielestä Kristian ja Mikael olivat syötävän hyvännäköisiä (ehkä ei kuitenkaan samojen mielestä molemmat).
Enkä ihan ymmärrä, miten mustassa puvussa esiintyvä mies näyttää homolta? Musta puku on hyvin perinteinen miehen asu.
Ei sillä, että olisi mitään homoja vastaan.
Nämä kaksi ovat oikeasti suosikkejani Euroviisuihin Suomesta tänä vuonna.
Cristal Snow tekee parempaa musaa kuin Ruotsin hintit viime vuonna. Hävisivät muuten niukasti Hanna Pakariselle. Lesbon vuosi oli silloin, Serbiakka voitti viiden kaunottaren tukemana.
Teräsbetoni voisi mennä viisuihin. Biisissä on hyvä juju, laukkaa muistuttava rumpukomppi. Rymyryhmä on voittanutkin viisut vuonna 2004, Ukrainan Ruslana ja Wild Dancers. Biisi oli todella hirveä, mutta lavashow hyvä.
myös usein mustaan. vanhanaikaista ajatella että pinkki ja kirkkaat värit ovat merkki homoudesta. Enkä nyt tarkoittanut välttämättä kuteita, vaan hmmm..meikekjä ja kiharoita. Joku tuolla viisukuppilassa pukikin ajatukseni sanoiksi, eli idolspoika näytti ihan parrakkaalta naiselta. Konttinen on jollain vanhanaikaisella ja sillanpäämaisella tavalla söötti.
vanhanaikainen. Monet artistit ovat hyvin näyttävästi laitettuja lavalla, miehet meikattuja jne. Se kuuluu esiintymiseen. Arjessa näytetään sitten toisenlaiselta.
...Ruslanan biisi oli hyvä ja siinä oli selkee sanoma: Wild Dances, TB:n mylvinnässä ei päätä ei häntää, ei aukee edes suomalaiselle. Joten ei menesty ja veikkaan että heiltä myös vaan huumorimielessä heitetty. No, eihän näissä karsinnoissa muuten mitään huumoria olisikaan...