on varmasti palstan kaunein nainen, mutta minä päihitän hänet oveluudellani.
"Olen niin leikkisä"
MarttyyriMallari-TTt
"Olen niin leikkisä"
MarttyyriMallari-TTt
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuori on kaunis, joo.
valmis. Kun tulee valmiiksi, on aivan omaa luokkaansa. Toisaalta surullista, koska häneen kohdistuva kateellisuus tulee lisääntymään entisestään. En tarkoita täällä, vaan ihan reaalielämässä. On todennäköisesti ollut aina kadehtimisen kohteena. Siitä, että hän on, mitä on.
Melkoisen yksinkertaistava ananlyysi pistää kaikki kateuden syyksi. Mutta niin tyypillistä. Nyt syy ei ollutkaan immenkalvo.
Miksi joltakulta pitäisi kestää huono käytös ja toiselta ei?
Onhan täysin naurettavaa kritisoida muita "huonosta käytöksestä" ja silti tehdä sitä itse (eli esim. tämä hlö laittoi itse ko. ketjun aloituksen; yli ½ vuoden vanhoista asioista)... onko se kauteutta Ch.B:n kaunista pärstäkerrrointa vastaan, jos häntä ketjussa moititaan?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000033023407
mut kyllä sillä on vielä pitkä matka taivallettavana.
5-7 vuotta. Jos ei silloin, niin ei koskaan. Silloin alkaa ihmismieli saavuttaa sitä kriittistä ikää, kun se ei enää uskalla luopua todeksi pitämistä asioista nähdäkseen miten asiat todella on.
Sehän voi olla palstan lihavin ja rumin tapaus. Eihän sillä ole edes kuvaa profiilissaan.
Oli sillä joskus kuva.
Sen perusteella ihan tyylikäs nainen.