En usko yhdenkään petetyn vaimon jorinoita täällä siitä ettei miehen petokset,valehtelu,toisen naisen kanssa sekstailu, tuntuisi pahalta ja olisi syvä loukkaus vaimoa kohtaan. Miksi teidän pitää suorastaan uhitella täällä että ei tunnu missään kun mieshän pitää toista naista pelkkänä reikänä! Noinko teistä suurin osa ajattelee? Sittenhän mitään pettämis ongelmaa ei tavallaan olisi edes olemassa?! Eikö totta??
en usko
jos rakastaa
4342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
elämän kiertokulkuun eli evoluutioon.
eikä vaihtuvat kakkoset tunnu enää missään. Kakkoset unohtuvat nopeasti kun elämässä on tärkeämpiä asioita. Olen aikoja sitten tajunnut, että mieheni nyt vaan on naisiin menevä. En myöskään usko, että hän koskaan lähtee tästä suhteesta.
vaimoni olisi kirjoittanut tuon, noin hänkin ajattelee. Olemme molemmat onnellisia siitä, että olemme pysyneet yhdessä, olemme tärkeitä lapsille ja lastenlapsille.
ettenkö joskus olisi ajatellut erota. Tietysti minulla on itsellänikin ollut omat retkeni tämän suhteen ulkopuolella.