vapaamuotoinen työhakemus

Käsittelee mitä?
Siitähän ei tarvitse tehdä niin "virallista" tyyliin, kuin oikea hakemus yleensä tehdään vain?

Riittääkö kun laittaa mitä hakee, vähän kertoo itsestään ja koulutuksistaan?
1970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vapaamuotoisesta hakemuksesta kantsii tehdä "itsensä näköinen" ja kertoa itsestään olennaiset asiat - luonne, millainen olet työntekijänä, harrastukset jne. laittaa mukaan CV(ansioluettelo) eikä tunkea tekstiin koulutustaan ja työkokemuksiaan. Ne tulevat ilmi ansioluettelosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamor88 kirjoitti:

Käsittelee mitä?
Siitähän ei tarvitse tehdä niin "virallista" tyyliin, kuin oikea hakemus yleensä tehdään vain?

Riittääkö kun laittaa mitä hakee, vähän kertoo itsestään ja koulutuksistaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu