Jeps! Känni laihduttaa, tasan 116 Kg, joka on mun enari!! :) Parisen vuotta sitten painoin arviolta 130 Kg! Mitenkähän sais pysymään tämän painon? Sillä huomiseen mennessä tulee arviolta 2.5 Kg lisää painoa väkistenkin!!
Viime viikolla känni painoa oli 116.6 Kg ja sitä edellisellä viikolla 118.3 Kg, eli tippuu se :)
Viime viikolla känni painoa oli 116.6 Kg ja sitä edellisellä viikolla 118.3 Kg, eli tippuu se :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
...en nimittäin ymmärtänyt tuosta jutusta yhtään mitään. Siis känni laihduttaa tasan 116 kg??? Ja sit tulee 2.5 ???
Ei känni laihduta, vaan alkoholi poistaa nestettä elimistöstä. Sen takia painat krapulapäivänä vähemmän.
kännissä sinulla on nestehukka. Elimistö kuivuu siis!! Mineraalit poistuvat ja sisäelimesi ovat shokkitilassa. Edesvastuutonta mainostaa tuollaista pötyä.
Tänään painoin 118.5 Kg, eli arvasin oikein että 2.5 Kg tulee lisää. Mutta kun käyn iltapäivällä lenkillä, niin ehkä 1Kg saan vielä pois tänään :)
aiotko ryypätä sen kilon takaisin ??
Miksi et käytä järkeäsi???
hahah, tuli tästä vaan mieleen, että se on ihanaa herätä darra-aamuna ja huomata, että maha on tosi litteä. Tosin se pullistuu ainakin minulla nopeasti, koska syön aina krapulassa niin törkeän paljon.
Känni ei laihduta. Alkoholista kertyy elimistöön ylimääräistä nestettä, joka nostaa painoa ruoka sulaa huonommin, sillä alkoholin vaikutuksesta suurimmaksi kropan työtekijäksi on vaihtunut maksa. Lisäksi osa vitamiineista ja hivenaineista eivät imeydy elimistöön lainkaan tai imeytyvät huonosti. (Kuntoiluahan alkoholin vaikutuksen alaisena tai krapulassa ei tule harrastaa missään nimessä, sillä alkoholi palaa maksassa ja tällöin verenkiertoelimissä kulkeva veri keskittyy kiertämään sisäelimissä, pääasiassa maksassa, eikä ihminen saa tarpeellista määrää happea lihaksille. Liikuntasuorituksen aikanahan suurinosa verestä kulkeutuu lihaksille).