Ei kannata keskustella vakavasti tällä saitilla, sehän on jo huomattu!
Meidän pitäisi perustaa oma nettikerho, vain tunnistautuneille, katson että tarvetta olisi, mitä mieltä olette?
Voimme jättää Suomi24.fi hyvillä mielin näille prokatiivisille hölynpölyn kirjoittajille!
Siis ammattitaitoislle juontajille oma rekisteröinti..?
Meidän pitäisi perustaa oma nettikerho, vain tunnistautuneille, katson että tarvetta olisi, mitä mieltä olette?
Voimme jättää Suomi24.fi hyvillä mielin näille prokatiivisille hölynpölyn kirjoittajille!
Siis ammattitaitoislle juontajille oma rekisteröinti..?
Vastaukset 16
Vanhimmat
tälle saitille tullaan näemmä vain lantailemaan. Sitä olen monesti ihmetellyt, miksi ette kirjoittele toisillenne suoraan, eikä täältä kautta? Teidän kirjoituksenne ei ole sen mairittelempaa tai viisaampaa kuin kenenkään muunkaan.
Pidättehän te kuitenkin ja varmasti yhteyttä kollegoihinne.
Taitaa olla niin, että tänne tullaan haaskalle, sen hajun miellyttäessä, ja samankaltaisten parven täällä jo pyöriessä. Miten osasit lukea minunkin ajatuksia. Alan olla kanssa aika tyydyttynyt täällä pyörimisestä - tosin olettamani perhoset ovatkin olleet kuihtuneita lehtiä! Mutta sisäinen valo ohjaa ja ulkoinen valo sokaisee. Täytyy päättää itse mitä seuraa...
Olet saman asian harrastaja. Sinä jopa ammattilaisena. Olisko meillä mahdollisuus löytää tapa keskustella jossa voisimme antaa asioiden taistella ja ihmisinä olisimme ystäviä? Mulla on paha mieli kun oon sun mieles pahoittanu. Anteeksi. Oot mieluisa keskustelukumppani. Älä tätä forumia jätä vaikka kipakastikkin mielipiteitä kerromme.
Voima ilman vastavoimaa on yleensä johtanut erittäin pahoihin seurauksiin. Napoleon, Hitler, Stalin, Lenin jne. On parasta ihmisyydelle että me kaikki globaalisti olemme tekemisissä toistemme kanssa ja jokaiselle halulle löytyy vastahalu. Kompromissit kaikessa katkeruudessaan on kuitenkin se voima joka ihmisyyttä parhaiten vie eteenpäin.
Sisäseura joka kiihkomielisesti jakaa vain omaa totuuttaan valitulle jäsenistölleen, on vahingollinen kaikille.
Jää siis seuraamme. Väännetään kättä ammatillisista asioista. Väittäisin että se olis parasta koko ammattikunnan nimissä. Olet syvästi sitoutunut ja intohimosi näkyy ja kuuluu. Se on hieno ominaisuus.
ps. kuka perkele täälä mun kans vääntää jos lähdet?
Jään tälle saitille?
Viimeisimmät herjasi niin tilletallea kuin mua kohtaan ei tuo sulle oikein mairittelevia neuvotteluasemia. Enkä ymmärrä miksi mun pitäis sulle mitään luvata. Olla keskustelematta karaokesta, vai?
Mitäs jos yksinkertaisesti lopettaisit nuo henkilökohtaisiksi loukkauksiksi tarkoitetut viestisi ja alkaisit keskustella karaoke-asioista. Puhutaan asioista, ei henkilöistä.
En mä mitään ehtoja anna kumpaankaan suuntaan. Sivuston säännöt voisit kyllä kerrata. Voisit myös lopettaa monella nikillä kirjoittelun. Rekisteröidyllä nikillä pitäis olla selkärankaa kirjoittaa vain sillä.
Nettisivustoilla tulee aina joskus riitoja. Itsekukin ampuu joskus yli. Mä en sinänsä piittaa mitä herjaa heitetään mutta kun se estää keskustelun. Kaikki huomio kiinnittyy tuohon trollaamiseen.
Mulla on tällä ekalla aukealla kolme hyvää avausta keskustelun pohjaksi. Ota niihin asiallisesti kantaa. Näin pääsisimme eteenpäin, ruotisimme karaokeasioita ja keskustelu koituis kaikkien hyödyksi.
En kirjoittele monilla nikeillä, ihmisillä on taipumus matkia toisiaan...olen poistanut äsken tunnukseni, toivoisin että myös sinä voinet kohdella kirjoittajia hyvällä, ja asiallisella tavalla, emme ole täällä kenellekään vain toisillemme, ja leukailu omasta ammattimuusikon taidostasi todellakin saa karvat pystyyn.Musaani, jospa pikkuisen kunnioittaisit muitakin tällä karaokesaitilla asioitaan esille tuovia?
En tarkoita itseäni...toivon kaikkea hyvää karaokefoorumille ja asiallisia, rakentavia keskusteluja hyvässä hengessä, hyviä keikkoja Kj:T ja pitäkää kaikesta huolimatta puolenne!
Minä poistun nyt!
Terveisin KUULTAVA
Et ole todellakaan kunnellut ketään. Pauhanut vain pääpiruna itseäsi mainostaen. Luepa kirjoituksesi. Uskallatko?
Ihminen voi olla termperamenttinen, muuta ei uppiniskaisen suvaitsematon. Tosi vastenmielinen piirre, joka sääli kyllä periytyy - tapoina sukupolvelta toiselle. Me todellakin voimme kehittää tätä asiaa asiakas - tarjoaja kompromissien tasolta. Mitä tuo henkilökohtainen härkkiminen on? Mikä on sen vastakohta - oma huomionkipeys. Etkö tosiaankaan näe, että me keskustelemme kokonaisuudesta ja pohdimme asioita monelta erikannoilta - joutuen esimmäiseksi sinun hampaisiin persoonatasolla.
Poista nikkisi vain - No ei todellakaan ihme. Ittiäs karkuun et pääse. Mä voin katsoa silmiin ketä vain. Ei kuule yhtään vapisuta.
Olen ennekin sanonut; Täällä on vain häviävän pieni osa karaokevetäjistä. Mutta edustavat heitä hyvin kaltoin. Uskonpa että lukijamäärässä on jo paljon karaokekuluttajia. Eivätkä kaikki suinkaan ole minkään ammattiylpeytensä tai karaoken sokaisemia. Ootte tosissaan antaneet itsestänne tosi paskan kuvan. Jaksamista yrittäville vetäjille, jotka tekevät hienoa työtään kentillä, eikä paukuta poskeansa täällä ihan jonninjoutavasta - "minun maineeni puolustamisesta!" Vaan he jo suunnittelevat omaa juontotehtäväänsä - seuraavaa kertaa ajatellen.
Musaani on asiallinen kaveri, mulla on aika paljon antipatioita tiettyihin ihmisiin ja syynkin olen kertonut. Eivätkä he lampaineenkaan ole isokaan kuoro. Joskus voi joutua potkaisemaan varpaansa liian kovaan kiveen. Mulla on aikaa ja taitoa ja rohkeutta, vaikkei karaokessa en niitä taitoja omaakaan.
Miksi jonkun ammattimuusikon taito saa karvasi pystyyn, Kuultava? Kateus, katkeruus - Sitä se on. Mitä enemmän kerrot tarinoitasi, sitä enemmän paljastat hallitsematonta luonnettasi. Joillakin on ihanteita, jotkut ovat hiljaa niiden arvoisia ja takana. Toisten hävittämisestä yleensä seuraa oma häviäminen - että terve vaan!
Sillat yli useiden virtojen - Joita elämän värikkyydessä aina löytyy.
jos mahdollista..mieti mitä olet toisia haukkunut?
Onko niin että pata kattilaa jne...
Menepäs. Ei muuta. Kirjoituksesi arvoinen vastaus.
Kuinka paljon kirjoitat väärin?
Mutta ei hätää, ei mitiä. Ei sammen, eikä pikku lammen mutia.
Ajatukses joita luin oli tosi fiksuja jossain tuolla muualla... Ei varmaan tästä sentään ymmärtämisemme kiinni jää??
Tietenkään...
Juu, kunhan ensin leivot ne pullat mitkä lupasit=)
Ei tässä kai?ole sen kummempia höpisty, kuin omia tuntemuksia, tuntuu kuumia aaltoja joillekkin aiheuttavan=O
Semmosta se on,
kaikkia ei voi miellyttää,
eikä oo tarviskaan=P
Rekisteröityminen on kuuluvuuden tunnetta yhteisöllisesti ajatellen..
*Universaalista näkökulmasta katsoen positiivisen diskriminaation käsittäminen monikulttuurisen työyhteisön voimavarana opettaa sisäistämään runsain määrin esiintyvää suurpiirteisyyttä sekä rauhattomuutta.*
Arkielämä on opettanut meille, että karaokelaulut kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa tahojen yhteistyön kariutumisesta aiheutuvia hyökyaaltoja rahoitus- ja sijoitussektorilla. ;)
meitä kaikkia. Markkinointitutkimusta - ilmaiseksi. En itse ainakaan koskaan ole sitä saanut.
Olisin tosi kiitollinen ollut. Vaikka ei se mitään intensiteetti on edelleen tallessa. Energiaa vaikka tulenluontiin.
Minusta nöyristely ja on pellen touhua, mutta nöyryys tulkoon muotiin.
Kuin musaanin ja tilletallen esittämät, kieltämättä runsaita sanakäänteitä sisältävät esitelmät. Siksi se onkin mahdollista ;-)
Mähän pidän taukoja muutamasta minuutista muutamiin päiviin... Ei etukäteen tiedä.
Mutta vielä vanhempi vetäjä: En minä osaisi hyvää pyytääkään, ellen olisi sitä joskus saanut maistaa.
Mitä köyhä tietää rikkaan elämästä ja päinvastoin?Ei mitään muuta kuin jos kerjäläinen ja prinssi vaihtaisivat edes päiväksi paikkaansa ja joutuisivat riisumaan naamarinsa pois!! onks se sun mielestä salaliittoa?