tätä.Miksi ..miksi kukaan ei kakkosista kerro tai käräytä ukkoa tai muijaa.Minusta on alhaista tollanen,ettei kumppani edes tiedä mitään mistään.Kun kerta se pettäminen on niin ihanaa ja pidetää muita suhteita,voishan sitä heittäytyä sinkuksi ja antaa palaa...mutta siinäpä juju se ei satuta ketään!!!!mutta just kun kertoisivat muista,niin petetylle jäis valinta jatkosta,ei tuhraantuisi kalliita elinvuosia turhuuteen.
ihmettelen
kovasti
121100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei vaimo usko vaikka päällään seisten kertoisi ja todisteet löisi tiskille.
Sulkee silmät ja nostaa neneän pystyyn ja jatkaa miehen kanssa.
Siinä kuule ihan turha kertoilla miehestä?
tullut edes ajatelleeksi.Mutta sillonhan kotona ei voi olla ongelmia, tai ei haluta luopua omaisuudesta tms.Apua ..toivottavasti mulle kerrottas ainakin..vois päättää mitä jatkolle tekisi..pistää puntariin kaikki ja kattoo mihin kallistuu.Säälittää kun monella tutullani on juttuja .Minäkään en sano heille suoraan, kun molemmat on kavereitani,mutta vihjaan kyllä ,että älä pidä hyvännäköstä ukkoas liikaa yksin.tms.Minä en tunne ainuttakaan miestä,naista joka ei pettäisi.Nuorempana minä kuuluin petturi ja petetty kaartiin..nyt 14v suhteessa en ole edes unissa pettänyt.Ei kiinnota edes pätkän vertaa.Tässä stressi yhteiskunnasa on varmaan kiva saada sitä huomioo osaksi ja kiitosta ja kehuja..siksi minäkin akanani liehuin.Tanssiessa oli kun kuningatar..kehuja sateli yms.ukkomies niin ei halua mitään suhdetta ..ne laittaa kaiken peliin.Kieltämättä tuntui kivalta.Nyt vanhemmiten ajattelen kyllä vähän vaimonkin kannalta.Kaiken lisäksi kun se on niin tavallista ,kun kahvin juonti.
Tosielämässä.
Ei se ero käykään niin itsestäänselvästi, kuin kakkonen luuli...
Minulle ei ukkoani käräyttänyt kakkonen, koska oli itsekin pettäjä. Kakkosen kaveri (minulle täysin tuntematon henkilö) kertoi mieheni ja kakkosen touhuista. Uskoin kyllä heti ja mieheni vahvisti viestin tuojan sanat. Että se siitä.
Sinänsä on kyllä riskialtista ventovieraan kertoilla pettämisjuttuja. Tosiasiassa kukaan ulkopuolinen ei voi tietää parisuhteen pelisääntöjä. Mikä on jonkun toisen mielestä pettämistä, voi olla toisen mielestä vain avoin suhde. Parisuhde voi siis jatkua paljastuksen jälkeenkin eikä se tarkoita, että toinen osapuoli sulkee silmänsä tosiasioilta. Eikä se omaisuuskaan ole välttämättä syynä suhteen jatkumiseen.
ja olen siitä hänelle kiitollisuuden velassa
sano ystävättäreni,että ukollas on suhde meidän vuokralaisen kanssa,ja näin he narahti,tuli ero,ositus ja riitaa, näin kävi, minä sain lapset ja exä auton ja lopun omaisuuden jako juristit....
voi joutua vaikeuksiin ja saada jopa syyt erosta niskaansa siltä ex-vaimolta lopulta sillä eihän hänen "mies ole syyllinen".
mut yks pikku juttu, kun se eukko on niin tyhmä että uskoo mitä sille miehensä valehtelee,
vaikka sanoi olevan itsekunnioitusta silleen, et jakoon menee.
Tämänkö tähden miehet otta näitä tyhmiä vaimoikseen, saa sit rahtihommien lomassa hoidella golleegaa luulisin myös muita.
salaa 4.5v
joo, taitaa olla sellainen ammattikunta jossa helppo pitää monia suhteita yllä. Mutta en allekirjoita että niiden akat sen tyhmempiä olisi. Vai?
Käräyttämiselle pitäisi olla jokin motiivi. Minulla ei ole mitään motiivia käräyttää salarakkaitani. He elävät onnellisina parisuhteissaan kuten minäkin omassani. Kuitenkin kaipaan välillä toiseen syliin, toisenlaista ihanaa seksiä kuin kotoa saan (ihanaa kotonakin). Olisi sinkkunakin kiva elää, mutta kun rakastan miestänikin ja hän minua. Niinpä minulla ei ole muuta vaihtoehtoa kuin opetella elämään näin. Toimimaan aina niin, ettei oma tai salarakkaani oma kumppani koskaan joudu kärsimään, etteivät he koskaan saa tietää.
miehen. Tiedän, että mies ei vaimoaan ikinä jätä,joten miksi käräyttäisin - en kuitenkaan saisi miestä omakseni. Olen tässä niin kauan kuin olen ja sitten se on loppu.
kun usein pettäjä on joka ei jätä.Mutta kun on epäreilua petettyä kohtaan se ettei hän tiedä mitään .Siis jää vapaus valita pitääkö hänet vai haluaako eron.Että siis petettyllä olisi mahdollisuus valita,eikä menis aikaa hukkaan, kun joskus pettäjä mokaa kuitenkin.Ja jos petetty ei salli sitä ,niin siltä voi kulua jopa kymmeniä vuosia hukkaan...jos tietäs heti niin olisi vaikka löytänyt uuden tms tyydyttävän elämän.