Olenko niin kaavoihin kangistunut vai muuten sivistyksen ulkopuolella...Minkä takia näitä venytyksiä ym.juttuja tehdään? Kuuluuko tämä touhu jotenkin alakulttuureihin esim.goottilaisuus? Vai liittyykö uskontoihin esim.Wiccat vai onko se vain tämän hetken ns.muotioikku?
- kertokaa ihmeessä,mistä tässä on kyse.
- kertokaa ihmeessä,mistä tässä on kyse.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...hiusten värjäämisen, permanentin, rastojen, meikkaamisen, tatuointien, eri pukeutumistyylien jne. tarkoitus?
Kyllä ne tunnelit/plugit on varmaan ihan vaan yksinkertaisesti joidenkin mielestä hienon näköisiä, ja siksi niitä tehdään.
Niitä on niin monta eri syytä miksi ihmiset venyttää korviaan ja muita reikiä. jotkut ovat ihan koska isompi koru on käytännölisempää esim. kielessä isompi koru ei rasita reikää yhtä paljon kun pieni.
Minä venytän septumiani koska mielestäni 1,6mm on aivan liian "hinttimäinen".
ja korviani koska se nyt vaan on kaunista ja siihen jää helvetin helposti koukkuun :D
kiinni siitämistä kukin tykkää. itsekin aloittelen venyttämistä.
ei miula oikeestaa muuta syytä tähän oo ku et näin nykysellä kaverilla venytykset ja aloin itekki haaveilee niistä ja nyt on sit sellanen 10mm vauveli tos korvassa :D sit siitä alko tää korvaprojekti joka on valmis sit joskus :D
No onhan ne kivoja.. mutta entäs sitten kun niihin kyllästyy? sitten jää semmoset lörppäkorvanlehdet.... se itteeni huolestuttaa et mitäs sit ku kyllästyn jos kyllästyn :D
se on lähteny afrikkalaisesta kulttuurista kuulkaas! :d
Näin on :D ja leuan venytys ^^ Hihhii.... se tuskin on muotia Suomessa :D ja hei suosittelen sivua: Www.savanni.com :))