Venäläinen on aina Neuvostoliittolainen vaikka...

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1493834

Nyt taas lisää juttuja tuosta "justavastamme" Neuvostoliitosta.

Jos nuo kaikki vastaavat jutut kaivettaisiin niin eiköhän tuo nato myönteisyys kasvais.

Nyky hallintoa kun katsoo niin ollaan kuin 70-luvulla.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos natoon niin se tilanne pahenee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lartola kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1493834

Nyt taas lisää juttuja tuosta "justavastamme" Neuvostoliitosta.

Jos nuo kaikki vastaavat jutut kaivettaisiin niin eiköhän tuo nato myönteisyys kasvais.

Nyky hallintoa kun katsoo niin ollaan kuin 70-luvulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu