3-6 omenaa päivässä ja kahvia 2-8 kuppia. Tämä selviää tietysti vain kokeilemalla, mutta haluan vain vastauksen muilta tähän tyhmään kysymykseeni..
Laihdunko näin?
PinkkiOmppu
8804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voi alkuu lähtee mut tulee nopeeta takas kun alat syömään, ota järki käteen ja syö terveellisesti
Ei tuossa laihdutussuunnitelmassa juuri järkeä ole.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ketoosi_(tila)
No onhan se tapa tuokin, mutta pian olet pulassa ja sulla on hevosen nälkä ihan varmasti !
Minä olen pudottanu 1kk ja 3 viikkoo 10kg, mutta olen syönyt ihan kunnolla aamupalalla 2 palasta leipää ( tummaa, mieluummin täys rukiista) tomaattimehua lasillisen parikuppii kahvia !
Välipala joku hedelmä, päivällinen kasvis pataa jossa vähän lihaa ( värasvaista)Piimää 1 lasillinen 2 palasta leipää !
Suurin osa on kaalia kerä kaalia paljon sitten lanttua porkkaanaa, ja läski palaa,oikein suhisee !
Illalla 2 leipäpalasta, lasi tomaatimehua, tai jotain jossa ei paljoo kaloreita, ajankohdan voi valita itse, nälkää ei saa olla, vatsa saa kurista se ei haittaa, ja liikuntaa pitää myös harrastaa, mielellään niin paljonkuin pystyy !
Siinä yks malli joka toimii,sokeri jäi tammikuun alussa pois, näillä eväillä tarkoitus 44kg pois tän vuoden aikana!
Tsemppiä sulle, mutta ei tuolla systeemillä, mistä kerroit, vaan ota joku mikä on mahdollista pitkään !
Joo tiedän että menee nopeasti ketoosiin, mutta olen muistaakseni ollut ennenkin ketoosis ja on jonkun ajan päästä loppunut mutten muista kuinka pitkään se sitten jatkui?
Ruokailutapa jota aion noudattaa on todella epäterveellinen, enkä saa kaikkea hivenaineita sehänselvä, mut kehon pitäisi kai alkaa ottamaan ne kaikki tarvittavat aineet energiavarastosta, siis -rasva ja -lihaskudokset häviävät? ei ollut ehkä niin tarkoin selitetty :D:)
On hävittää myös lihakset, niin tuolla dietillä niistä takuulla pääsee eroon.. Ja samantien paukahdat säästöliekille, jolloin keho pitää rasvavarastoistaan kiinni kynsin hampain.. Tuloksena ihan sairaan kaunis laihaläski.. Ei lihasta, pelkää rasvaa ja luuta.. Ihana..
Kerro ihmeessä väliaika tietoja tänne välillä.. =)
..aloittaa. kokeilen nyt kumminkin tota liikunnan kanssa. En kyllä ole koskaan pitänyt lihaksista, mutta se ei tarkoita sitä että olisin tuolla ruokavaliolla niin tiukasti että lihaksetkin katoaisivat.
Aion aloittaa laihduttamisen.
Laihdutan niin kauan kunnes painan sen verran, mitä haluan.